ברק חורי, שבועות ספורים לפני מותו
צילום: באדיבות המשפחה

הוריו של ברק חורי במשימה להגשים את חלומו

שבוע לאחר שנדרס למוות בערב יום כיפור, הוריו של ברק חורי בן ה-12 הקימו קמפיין מימון המונים לגיוס כספים עבור הרובוט שתכנן. "נשמח אם אנשים יתרמו למען המטרה הזאת", אמרה אמו צופית בריאיון לכאן חדשות
ערב ערב
24 בספטמבר 2021
11:13

אתמול (חמישי) הוארך ביממה מעצרו של החשוד בדריסתו למוות של ברק חורי בן ה-12 בליל יום כיפור. בדיון בבית המשפט חשפה המשטרה שבנוסף לשרידי אלכוהול, בגופו של אזולאי נמצאו גם שרידי קנאביס. במקביל, הוריו של ברק פתחו קמפיין מימון המונים בשם "הרובוט של ברק", כדי להגשים את חלומו בשנה האחרונה - לייצר "כבאי אוטומטי" - רובוט שהוא לא הספיק להשלים את פיתוחו.

בריאיון לשרון וכסלר ואורי לוי סיפרה אמו של ברק, צופית חורי, כי העניין של בנה בענף הרובוטיקה החל בשנה שעברה בתחרות יזמים צעירים שנערכה בין כמה בתי ספר במרכז, בהם בית הספר שבו למד. לדבריה, ברק קיבל רשימה של פטנטים אפשריים והחליט לוותר על האפשרויות המוצעות ובעצם "להמציא המצאה שהולכת לשנות את העולם".

אחרי שבחן כמה רעיונות, ונוכח התגברות השריפות ומשבר האקלים, ברק החליט להמציא כבאי אוטומטי אנטומי שיוכל לאתר שריפה, לכבות אותה ולחלץ אנשים בסכנה. צופית סיפרה כי לברק לא היה את הידע בתחום ונעזר בסרטונים שחיפש ביוטיוב עד שהצליחה ליצור אבטיפוס שבו חיישנים רבים שמזהים אש, חפצים, קול ועוד. האבטיפוס שבנה עובד על פאנל סולארי. "הוא ממש כתב קודים כמו בן אדם בוגר, שעות על שעות מהבוקר עד הלילה. אי אפשר היה לעמוד כנגדו", סיפרה.

כעת הוריו מעוניינים להגשים את חלומו באמצעות פרויקט מימון המונים שהקימו. המטרה בפרוייקט להשתמש ברובוט כפלטפורמה להקנות ידע לבני נוער ללימוד נושא הרובוטיקה והחדשנות, וליזום פרויקטים לקידום החדשנות בקרב בני נוער. "אנחנו מאוד נשמח אם אנשים יתרמו למען המטרה הזאת", אמרה האם.