פרופסור אליעזר רבינוביץ'
צילום: IHES.MCV

פרופ' אליעזר רבינוביץ' נבחר לנשיא המרכז האירופי לחקר חלקיקים

רבינוביץ' יעמוד בראש CERN הממוקם בג'נבה. רבינוביץ', חוקר מובל במכון רקח לפיזיקה של האוניברסיטה העברית: "גאה ונרגש להוביל את המחקר הכי מתקדם בעולם"
לירן כוג'הינוף ועמיחי שטיין
24 בספטמבר 2021
15:26

פרופסור אליעזר רבינוביץ' מהאוניברסיטה העברית נבחר לנשיא ה-24 של הארגון האירופי למחקר גרעיני –CERN. מועצת הארגון הודיעה היום (שישי) על המינויו של פרופסור רבינוביץ' החל מינואר 2022. הוא יחליף בתפקיד את ד"ר אורסולה באסלר, שמסיימת שלוש שנות כהונה.

CERN, הממוקם בג'נבה, הינו המרכז הגדול בעולם לחקר מאיצי חלקיקים. המרכז הבין לאומי מעסיק מאות פיזיקאים מובילים מרחבי העולם, המבצעים ניסויים מדעיים במאיצי החלקיקים וחוקרים את הצדדים התאורטיים של פיזיקת החלקיקים.

בארגון חברות 23 מדינות, בהן ישראל – המדינה החברה היחידה שאינה מאירופה. ישראל הצטרפה לארגון כחברה מלאה בדצמבר 2013, לאחר שנים רבות שבהן השתתפה רק כמשקיפה. פרופסור רבינוביץ' הוא חוקר מוביל במכון רקח לפיזיקה של האוניברסיטה העברית, ויו"ר מכון "des Hautes Études Scientifiques (IHES)". פרופסור רבינוביץ' היה הנציג הישראלי בארגון CERN בעשר השנים האחרונות ועד לסוף שנת 2020. 

פרופסור רבינוביץ' הגיב להכרזה על מינויו ואמר: "כבוד גדול להיבחר ולהיות הנשיא של מועצת CREN, ארגון שבו נפגשים הרצון ליצור ידע לטובת האנושות כולה ושיתוף פעולה בין לאומי של כל החוקרים המובילים בעולם. אני גאה ונרגש להוביל את המחקר הכי מתקדם בעולם עם החוקרים המובילים בעולם".