ד"ר אלרעי-פרייס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הורוביץ ופרופ' אש בהודעה חריגה: נותנים גיבוי מלא לד"ר אלרעי פרייס

הורוביץ ופרופ' אש: "לא נעבור בשקט על השתלחויות אישיות" • במשטרה נערכים להתגברות משמעותית של זיופי תו ירוק עם החלת התו הירוק החדש
כתבי כאן חדשות
24 בספטמבר 2021
22:17
עודכן ב 22:34

שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרדו פרופסור נחמן אש יצאו הערב (שישי) בהודעה חריגה ואמרו שהם נותנים גיבוי מלא לראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס. "אנו קשובים לביקורת עניינית ומתמידים במאמץ לשקיפות ולהסברה מיטביים", נכתב בהודעה. "אולם לא נעבור בשתיקה על השתלחויות אישיות וחסרות שחר כלפי עובדינו המסורים".

"ד"ר פרייס וכל עמיתיה במשרד ימשיכו לפעול למען בריאות הציבור בישראל, במקצועיות וללא מורא", צוין במכתב. במהדורת השבוע בכאן 11 דווח שבימים האחרונים נשמעים תדרוכים מכיונו של ראש הממשלה נפתלי בנט נגד ד"ר אלרעי פרייס.

בד בבד, לקראת כניסת התו הירוק החדש, במשטרה נערכים להתגברות משמעותית של זיופי התו הירוק - כך פורסם היום בהשבוע בכאן 11. מ-3 באוקטובר רק מחוסנים במנה שלישית יהיו זכאים לתו הירוק, מספר שעומד על כמחצית מהזכאים היום. עיקר המאמצים המשטרתיים בתחום יופנו לאיתור הזייפנים. 

וברקע כניסת התו הירוק החדש, במערכת הבריאות ובממשלה דנים בצעדים שינקטו נגד סרבני חיסונים שלא מוכנים להיבדק. במקרה של אדם שעובד במקום שדורש הצגת תו ירוק, ושאינו מוכן להתחסן או להיבדק, הוא לא יוכל לטעון לפיטורים בגלל הרעת תנאים. הסבירות היא שגם בג"ץ לא יתערב בחקיקה כזו, שנחשבת מידתית. 

בהכנת הידיעה השתתפו אילאיל שחר, קטי דור, משה שטיינמץ ותמר אלמוג