אמיל אלופר יהודה

יצא לחופשה מהפנימייה - ונלכד בשריפה בביתו

אמיל אלופר יהודה בן ה-12 נפצע באורח אנוש בשריפה ביום חמישי, הוא הובהל לבית החולים שניידר, שם נקבע הלילה מותו. הוא ואחיו הקטנים טופלו על ידי הרווחה, חיו בפנימייה, ושהו בדירת אביהם לרגל החג. הסברה העיקרית למקור השריפה - התלקחות סוללה של אופניים חשמליים
הדס גרינברג
25 בספטמבר 2021
11:55
עודכן ב 14:07

אמיל אלופר יהודה, נער בן 12 שנפגע באורח אנוש בשריפה בדירתו בפתח תקווה ביום חמישי האחרון, נפטר הלילה (שבת) מפצעיו בבית החולים שניידר. אמיל ואחיו הקטנים, שנפצעו קל בשריפה, טופלו על ידי רשויות הרווחה ולמדו בפנימיות. הם הגיעו לבית אביהם לרגל החג - ושם נלכדו בשריפה. הסברה העיקרית של חוקרי השריפות היא שהאש פרצה בעקבות התלקחות סוללת אופניים חשמליים. 

משפחתם מגייסת תרומות לעזרה בציוד לילדים ולאבא שאיבדו בשריפה את כל רכושם. הנער יהודה היה מאומת לקורונה בעת השריפה וטופל בטיפול נמרץ קורונה בשניידר, לכן מעטים ממשפחתו יכלו להיפרד ממנו במחלקה בה אושפז. הוא יובא למנוחות הלילה בבית העלמין בסגולה. מצבו של הפצוע קשה, חבר של האבא, השתפר משמעותית ומצבו כעת מוגדר קל.

משפחתו של אמיל אלפור יהודה מסרה כי תרומות ניתן להעביר לבת הדודה, רויטל דפני, באמצעות ביט או פייבוקס ל-0542499333. וגם תרומות של ציוד (ביגוד, מכשירים חשמליים וכד') לכתובתה - בת שבע דה רוטשילד 4 ראש העין. 

אחד מהאנשים שעזרו למשפחה בזמן השריפה הוא עידן ארפי, שנכנס ראשון לבניין. הוא סיפר לכאן חדשות ביום חמישי: "חבר שלי התחיל לצרוח 'הילד שלי בפנים', הוא ניסה להיכנס למבנה ולא נתנו לו. לקחתי מטף שהיה באוטו ונכנסתי פנימה. שמעתי את הילד צורח, צעקתי את השם שלו והוא ענה לכמה שניות, ואז היה שקט". 

לוחם האש רב רשף עוז כהן, שפיקד על האירוע, סיפר: "כשהגענו למקום עם צוותים מתוגברים, הבחנתי בעשן רב שאופף את הבניין וכן בלהבות שיוצאות מן חלון הדירה. כבר במקום הייתה אינדיקציה שישנו ילד כבן 12 לכוד בדירה. לוחמי האש החלו מייד בחתירה למגע אל הדירה, איתרו את הילד והוציאו אותו לגורמי הרפואה כשהוא מחוסר הכרה".