אמיל אלופר יהודה
צילום: כבאות והצלה, באדיבות המשפחה

אביו של בן ה-12 שמת בשריפה בפ"ת לכאן חדשות: "הפסדתי ילד חכם"

אמיל יהודה אלופר בן ה-12 יובא הלילה למנוחות בבית העלמין סגולה. הוא ואחיו הקטנים הגיעו לבית אביהם לרגל החג - ושם נלכדו בשריפה. הסברה העיקרית של חוקרי השריפות היא שהאש פרצה בעקבות התלקחות סוללת קורקינט חשמלי
דניאל אלעזר והדס גרינברג
25 בספטמבר 2021
19:54
עודכן ב 21:20

במשך יומיים נאבקו בבית החולים על חייו של אמיל יהודה אלופר בן ה-12, אך הלילה בעיצומו של חג הסוכות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. "חשבתי שהוא יקבור אותי, בסוף אני קובר אותו", אמר הערב (שבת) אביו גדי אלופר בריאיון לכאן חדשות ב"חדשות השבת" בכאן 11. "הפסדתי ילד מאוד חכם, מאוד נבון, מאוד טוב, מצחיק, נהדר ויפה תואר".

ביום חמישי בלילה פרצה השריפה בבית האב בפתח תקווה, ככל הנראה מהתלקחות של סוללת קורקינט חשמלי. חבר של המשפחה ואביו הצליחו להציל את שני אחיו הקטנים של אמיל, אך הוא חולץ רק כעבור דקות בידי אנשי הכבאות כשהוא כבר במצב אנוש.

אמיל ואחיו השוהים בפנימייה הגיעו לבקר את אביהם במיוחד לרגל חופשת החג. מצבם של האחים השתפר והם שוחררו מבית החולים. "לא יכולתי להציל אותו. ניסיתי להיכנס ונשרפתי בגב, יש לי כוויה מפלסטיק שעף עליי. אני לא הספקתי, לא הצלחתי. פספסתי והבן שלי הלך", סיפר האב.

אביו של אמיל מזהיר היום הורים אחרים מפני סכנת האופניים והקורקינטים החשמליים. "אני מציע לכל עם ישראל להעיף את הקורקינטים וכל האופניים החשמליים. לא האמנתי שזה יקרה. הבטריות שלהם זאת סכנה. אסור להכניס הביתה דבר כזה".

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, שבעה ילדים נהרגו מתחילת השנה משריפות, שרבות מהן נגרמו כתוצאה מהטענה לא מפוקחת של סוללות ליתיום. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון, מסרה כי חשוב מאוד להטעין סוללה של מכשירים חשמליים אך ורק בהשגחה ובסיום הטעינה לנתק מהחשמל.

הלילה, אמיל ייקבר בבית העלמין סגולה בפתח תקווה, משפחתו שלא הייתה יכולה להיפגש איתו בעודו בחיים, בגלל שהיה מאומת לקורונה, תיאלץ להיפרד ממנו כעת כשהוא אינו בחיים.