ד"ר רועי צוקר
צילום: דוברות בית החולים איכילוב

ראש תחום רפואת להט"ב באיכילוב: "רוצה לקדם ליווי זוגות חד-מיניים בפונדקאות"

ד"ר רועי צוקר בריאיון ראשון: מדוע הקהילה זקוקה לתחום רפואי נפרד? למה דווקא בתל אביב? ומתי המחלקה תחל לפעול? • "אנשים מסוימים צריכים לעשות דברים שונים מבחינה רפואית": האזינו
מעבירים לראשון
25 בספטמבר 2021
20:04

ד"ר רועי צוקר מבית החולים איכילוב עשה השבוע היסטוריה כשמונה לתפקיד ראש תחום רפואת להט"ב בבית החולים. הערב (שבת) בריאיון ראשון הוא סיפר על התחום שהולך ומתמסד. "הרבה פעמים אנשים אומרים - 'אם אתם רוצים להיות שווים, למה אתם צריכים רפואה משלכם?'. אבל אנשים מסוימים צריכים לעשות דברים שונים מבחינה רפואית", אמר ד"ר צוקר בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ד"ר רועי צוקר בכאן רשת ב

ד"ר צוקר ציין כי התחום קיים בארץ כבר כמה שנים, כמו למשל במרפאת גן מאיר שהוקמה לפני 11 שנים. לדבריו הוא מעוניין לקחת את הטיפול בקהילת הלהט"ב צעד אחד קדימה, בתחומים שנוגעים יותר לחברי הקהילה: בין אם ברפואת טרנסג'נדרים, שדורשת התייחסות מיוחדת, בין אם בטיפול במחלות מין ו-HIV, כך גם ברפואה גריאטרית, רפואת מתבגרים להט"בים והורות גאה.

"במשך שנים, אנשים בשנות ה-70 וה-80 לחייהם פחדו להגיע למרפאות וחששו להזדהות. אנשים שלא הגיעו למערכות הבריאות חווים יותר מחלות רקע ובעיות פסיכיאטריות שקשורות לבדידות", סיפר ד"ר צוקר. מנגד, הוא הוסיף כי הרבה פעמים מענה שניתן למתבגרים על ידי קופות החולים אינו מספק. "הם הופכים לפעילים מינית בגיל די מוקדם, ואנחנו צריכים לתפוס אותם בזמן ולהסביר להם מה מותר ומה אסור".

"אני מאוד רוצה לקדם בבית החולים ליווי של זוגות חד-מיניים בפונדקאות", אמר. הוא סיפר שהשאיפה היא להקים מקום אחד שיתכלל את כל מה שקשור בנושא, כמו בדיקות זרע ו-IVF וכיוצא באלה. "זה מבחינתי החלום".

הוא הוסיף כי אחת הסיבות שבית החולים בחר למסד את התחום, הוא כי עיקר הקהילה מתרכזת בתל אביב. "בית החולים איכילוב הוא מוקד רפואה ראשונה לקהילה במספרים מאוד גדולים". הוא הוסיף כי כעת נבנית תוכנית מסודרת שלומדת את כל הדיסציפלינות הנוגעות בתחום, בהן פסיכיאטריה, גניקולוגיה ומיילדות, ובתקווה התחום יחל את פעילותו.