אימלדה סטונטון, בסרטון שפורסם הלילה
צילום: נטפליקס

אחרי שכבשה את האמי: "הכתר" תחזור בנובמבר 2022

את ההודעה החגיגית מסרה הכוכבת החדשה של הסדרה באירוע מעריצים של נטפליקס. ביום ראשון האחרון כבשה התוכנית את טקס פרסי האמי כשגרפה 7 פסלונים בערב אחד
אלון פרוכטר
25 בספטמבר 2021
22:22

תוכנית הדרמה עטורת הפרסים "הכתר" תחזור לעונה חמישית בנובמבר 2022 בנטפליקס, כך הודיעה הלילה (שבת) השחקנית אימלדה סטונטון, שתגלם את המלכה אליזבת בעונה החדשה, בסרטון ששודר באירוע המעריצים הבין-לאומי של ענקית הסטרימינג.

סטונטון, נכנסת לנעליה של השחקנית אוליביה קולמן שגילמה את המלכה בעונות השלישית והרביעית. קולמן החליפה בתפקיד את השחקנית קלייר פוי שגילמה את אליזבת השנייה בעונות הראשונה והשנייה. בסרטון, אומרת סטונטון כי תעשה את המיטב כדי לשמר את הרף הגבוה שהציבו קודמותיה.

ההכרזה על הזוכה בפרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר

ביום ראשון האחרון "כבשה" התוכנית את טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, האמי, כשזכתה בשבעה פרסים בקטגוריית הדרמה - לסדרת הדרמה הטובה ביותר, לשחקנית הראשית - אוליביה קולמן, לשחקן הראשי ג'וש אוקונר, לשחקנית המשנה ג'יליאן אנדרסון ולשחקן המשנה טוביאס מנזיס שגילם את הנסיך פיליפ. יוצר הסדרה פיטר מורגן זכה בפרס התסריט וג'סיקה הובס זכתה בפרס הבימוי.

בטקס פרסי ה-Creative Arts Emmys שהתקיים שבוע קודם לכן, זכתה התוכנית בארבעה פרסי אמי נוספים בקטגוריית הדרמה - לליהוק הטוב ביותר, לצילום, לעריכה ולשחקנית קלייר פוי שהתארחה בעונה הרביעית בפרק אחד.

צילומי העונה השישית החלו בסוף חודש יוני בבריטניה. העונה החדשה תתמקד בתחנות המרכזיות שעבר בית המלוכה הבריטי בראשית שנות ה-90, בהן התפרקות הנישואין של הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה, דרך הריאיון החושפני שהעניקה ל-BBC. בשחקנים שלוהקו לתפקידים הראשיים בעונה: אליזבת דביקי שתגלם את הנסיכה דיאנה ודומיניק ווסט ("הסמויה", "הרומן") שיגלם את תפקיד הנסיך צ'ארלס.