זירות האירועים בקריית עקרון ולקיה
צילומים: מד"א, משטרת ישראל

אישה נרצחה בלקיה, גבר נדקר למוות בקריית עקרון

גבר נוסף, בשנות ה-30 לחייו, נפצע קשה מדקירה באשקלון
הדס גרינברג וחן ביאר
25 בספטמבר 2021
23:52
עודכן ב 00:15

חשד לרצח: תושב הצפון בן 33 נדקר הערב (שבת) למוות בקריית עקרון. תחילה הוא פונה לבית החולים קפלן ברחובות, ושם נקבע מותו. חובש מד"א יהודה מרקוס סיפר: "הטיפול כלל הנשמה ועצירת דימומים. פינינו אותו בדחיפות תוך המשך טיפול לבית החולים כשמצבו אנוש". המשטרה מסרה כי נסיבות האירוע נחקרות.

כמה דקות לאחר מכן, גבר נוסף, בשנות ה-30 לחייו, נפצע קשה מדקירה בשדרות עופר באשקלון. הוא פונה במצב לא יציב לבית החולים ברזילי בעיר. "הפצוע שכב מחוסר הכרה, עם פציעות חודרות בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות עצירת דימומים והנשמה, ופינינו אותו במהירות לבית החולים כשמצבו קשה ולא יציב", סיפר פרמדיק מד"א ישראל לוגסי. המשטרה פתחה בחקירה.

מוקדם יותר הערב נורתה למוות סומאיה אלטלטלקה, תושבת לקיה בת 42, אם לארבעה. מותה נקבע במרפאה מקומית. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, אך טרם נעצרו חשודים. היא התגרשה מבעלה לפני כמה שנים והוא מתגורר בעזה.

במחאה על גל הרציחות והאלימות בחברה הערבית, גם הערב הפגינו אימהות ערביות שכולות ופעילים חברתיים מול ביתו של השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ביישוב כוכב יאיר. זו השבת הרביעית ברציפות שמשמרת המחאה מתייצבת מול ביתו של השר.

בתוך כך, המשטרה ממשיכה לחקור את אירוע הירי באום אל פחם, שבו נפצע קשה מאוד ילד בן שש, שיתוף הפעולה של הנפגעים הנוספים מקשה על התקדמות החקירה. נבדקת האפשרות שברקע האירוע עומד סכסוך במשפחה המורחבת וגם אפשרות שהירי לעבר הרכב שבו נסעו בני זוג והילד היה בשל בטעות בזיהוי.

במקביל, המשטרה ממשיכה לחקור גם את רצח נסים סורי בנצרת. מדובר בעבריין מוכר שריצה עונש מצטבר של 32 שנות מאסר בכלא. במהלך חופשה הוא נמלט והרג בן למשפחת פשע מוכרת בעיר ולכן, אחת הערכות היא שמדובר בנקמה בו. עם זאת, לסורי יש סכסוכים רבים ולכן כיווני חקירה נוספים נלקחים בחשבון.

בד בבד, ביום שני יוגש כתב אישום נגד אחד מבניה של רשא הייב מנוף הגליל, שנרצחה בתחילת חודש אוגוסט וגופתה נמצאה בפארק הירדן. בראשית החקירה נעצרו שלושה מבניה, תושבי היישוב זרזיר וגורמי חקירה משוכנעים גם כעת שלפחות בן אחד נוסף היה מעורב בביצוע המעשה. עם זאת, לאחר בחינת הראיות החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום רק נגד אחד מהבנים.