בנט לפני המראתו
צילום: עומר מירון, לע"מ

בנט המריא לעצרת האו"ם: "ממליץ למנהיגי איראן והפלסטינים להפסיק באובססיה לישראל"

על אישור הסיוע לכיפת ברזל אמר רה"מ לפני המראתו: "יש קבוצה קטנה אנטי-ישראלית שעושה הרבה רעש - אבל הם נכשלו"
גילי כהן
26 בספטמבר 2021
01:09

ראש הממשלה נפתלי בנט המריא הלילה (ראשון) לניו יורק, שם ישתתף בדיוני העצרת הכללית של האו"ם וייפגש עם שרים מאיחוד האמירויות ובחריין. לפני ההמראה אמר בנט כי "אנחנו לא מגדירים את עצמנו לפי אחרים, לא לפי איראן ולא הפלסטינים", והוסיף - "בכלל, אני מציע למנהיגים שלהם לעסוק באנשים שלהם, בשיפור המצב שלהם, ולהפסיק באובססיה למדינת ישראל".

עוד ציין ראש הממשלה כי ההצבעה בבית הנבחרים האמריקני על הסיוע במימון טילי היירוט של מערכת כיפת ברזל היא ניצחון. "ראינו שברגע האמת נציגי העם האמריקני תומכים תמיכה גורפת בישראל, 420 מול 9", הוא אמר. "יש קבוצה קטנה, אנטי-ישראלית שעושה הרבה רעש, אבל החבר'ה האלה נכשלו". לדבריו, עצרת האו"ם היא "במה בין-לאומית חשובה וזו הזדמנות טובה להציג את הסיפור הישראלי".

בשולי העצרת, בנט ייפגש היום עם שר החוץ של בחריין ועם השר לענייני מדינה במשרד החוץ של איחוד האמירויות - פגישה ראשונה של ראש ממשלת ישראל עם שרים ממדינות המפרץ מאז חתימת הסכמי אברהם. לשכת ראש הממשלה טרם מסרה מידע על פגישות אלו. בנוסף, מחר הוא ינאם בפני משתתפי העצרת ויוועד עם מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש.

לקראת הנאום, דוברו של ראש הממשלה, מתן סידי, פרסם שלשום עקיצה לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. "הנאום יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו", כתב. הדובר הוסיף: "ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבין-לאומיים והאו"ם. יהיה גם פרק שיוקדש לאיראן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות אלא אמירה פשוטה - נעשה את מה שצריך".