וויליאם שאטנר והחללית של בלו אוריג'ין
צילום: רויטרס

מסע בין כוכבים: בגיל 90 קפטן קירק המריא לחלל

השחקן וויליאם שאטנר הצטרף היום להמראה של חברת בלו אוריג'ין בחללית "ניו שפרד" - ונחתה אחרי 11 דקות. בכך הפך מי שגילם את מפקד החללית הבידיונית לאדם המבוגר ביותר אי פעם להמריא לחלל
רם ברנדס ובן יניב
26 בספטמבר 2021
13:31
עודכן ב 13 אוקטובר 18:04

שידור חי מהמראת "ניו שפרד" לחלל

כמעט חצי מאה אחרי שגילם את קפטן ג'יימס טיביריוס קירק, מפקד ספינת החלל אנטרפרייז, בסדרת הטלוויזיה המקורית וכמה מסרטי הקולנוע של "מסע בין כוכבים", השחקן וויליאם שאטנר המריא היום (רביעי) לחלל והפך לאדם המבוגר ביותר שטס אל מחוץ לכדור הארץ. אחרי 11 דקות מחוץ לאטמוספירה, נחתה החללית חזרה על כדור הארץ. 

וויליאם שאטנר, השחקן היהודי-הקנדי בן ה-90, הצטרף לשיגור החללית "ניו שפרד של חברת "בלו אוריג'ין" שבבעלות המיליארדר ג'ף בזוס. מבחינת טכנית, שאטנר לא נקרא "אסטרונאוט", לאחר שמנהל התעופה הפדרלי, בתגובה לתופעת תיירות החלל, הבהיר כי התואר יינתן רק לאדם ש"ביצע פעולות במהלך הטיסה ההכרחיות לבטיחות הציבור או שתרם לבטיחות טיסת חלל מאויישת".

בשיגור הקודם של החברה, בחודש יולי, המריאה וואלי פאנק בת ה-82 שהייתה בעבר אחת מצוות "ה-13 של מרקורי" - פרוייקט שנגנז ובמסגרתו הכינה נאס"א צוות של טייסות לחלל. פאנק הפכה אז לאדם המבוגר ביותר בחלל, כשלפניה החזיק בשיא ג'ון גלן, שטס בגיל 77, כארבעה עשורים לאחר שהיה לאמריקני הראשון במסלול סביב כדור-הארץ.

וויליאם שאטנר שכעת עבר את שניהם, גילם את קפטן קירק המיתולוגי בשלוש עונות של "מסע בין כוכבים" בין השנים 1966-1969, וחזר לתפקיד בשבעה סרטי קולנוע.