כדורים תועים שנורו בתל שבע ביישוב עומר

"צרחתי לילדים – תשכבו על הרצפה": תושבים בנגב בחרדה עקב ריב חמולות חמוש

לפנות בוקר החל קרב יריות בתל שבע, אותו שמעו היטב גם ביישוב השכן עומר. לאחד מבתי היישוב גם חדרו קליעים תועים. תושבת עומר סיפרה בכאן חדשות על הבהלה בבוקר ועל המציאות היומיומית
אסף פוזיילוב
26 בספטמבר 2021
14:00
עודכן ב 16:45

הדרום הפרוע: קרב יריות בין חמולות בתל שבע שהתרחש הבוקר (ראשון) זלג גם ליישוב עומר, שם דיווחו על קליעים שפגעו בבתים ואף חדרו לחלונות. תושבי שני היישובים סיפרו על חרדה וילדים מבוהלים בשעות הירי. תושב תל שבע אמר לכאן חדשות: "כל יום יש ירי בלילה, תמיד יש סיבה אחרת. יורים תוך כדי נסיעה או יורדים מהמכונית ויורים, לא משנה לאן, לפעמים על הבית של השכן, העיקר לירות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"צרחתי לילדים – תשכבו על הרצפה", סיפרה תושבת עומר לירון מזור על רגעי הפחד בריאיון לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. "הבוקר שמעתי מטח מטורף והטלפון שלי התחיל לקפוץ כי כולם התקשרו. שלחו ניידת, זה עצר ואז אחרי שעה היו עוד מטחים מטורפים. אנחנו לא יוצאים עם הילדים לפארק בערב, כדי שלא נפגע מכדור תועה".  

"אנחנו שבויים בידי אספסוף", ציינה מזור והוסיפה: "אני כל כך מאוכזבת מבנט ואיילת שקד שלפני הבחירות טיילו אצלנו ביישוב ואמרו כמה הם הולכים לטפל בפשיעה של המגזר. מאז הבחירות לא שמענו אותם".

מהמשטרה נמסר: "בעקבות דיווח שהתקבל אודות מציאת קליע בחלון בית, הגיע למקום כוח משטרה ונפתחה חקירה תוך איסוף ממצאים מהזירה. החשד הוא שהירי בוצע כתוצאה מסכסוך בין חמולות בשכונה סמוכה בתל שבע. משטרת ישראל מנהלת מאבק עיקש ורצוף בעברייני הנשק בחברה הערבית. המשטרה תמשיך במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד עבירות הנשק, ביישובי החברה הערבית ובכל מקום אחר, הכול כדי לשמור על שלום הציבור וביטחונו".