שאול אמסטרדמסקי

רוצים להוריד רכבים מהכביש? תנו להעלות אופניים לרכבת

האיסור על העלאת אופניים לרכבת ישראל בשעות העומס מאלצות את שאול אמסטרדמסקי הירושלמי, כמו רבים אחרים, להגיע לתל אביב עם רכב. מה יוצא מזה? כולם עומדים ביחד בפקקים. מה צריך להיות? שינוי בסדרי העדיפויות
שאול אמסטרדמסקי
26 בספטמבר 2021
17:59

הפקקים בכבישים מעצבנים אתכם? תנו לי לספר לכם סיפור. אני ירושלמי, אבל הרבה מאוד מהפגישות שאני עושה הן בכלל בתל אביב. אני רוצה לצאת מהבית עם האופניים שלי, להגיע לרכבת, להעלות את האופניים לרכבת, לנסוע תל אביבה, לרדת שם ואז לנסוע ככה בסבבה לפגישה שלי.

אבל אני לא יכול. אם אני אגיע חזרה לתחנת הרכבת לכיוון ירושלים אחרי 15:00, אני לא יכול לעלות עם האופניים לרכבת. זה אסור בשעות העומס שבין 15:00 ל-19:00. מה עשינו בזה? התוצאה היא שאני אגיע לתל אביב ברכב הפרטי שלי - וכולנו נעמוד בפקק.

זה אבסודרי, הרי תל אביב ממש מתאימה את עצמה לרוכבי אופניים. העיר אפילו נכללה בין חמש הערים הכי ידידותיות לאופניים. אגב, מחוץ לשעות העומס, רוכבי אופניים יכולים לעלות לרכבת רק בקרון של בעלי המוגבלויות, וגם זה לא בסדר, כי זה פוגע קודם כל בבעלי המוגבלויות וגם ברוכבי האופניים.

בסופו של דבר, מספיק להוריד 10% מכלי הרכב הפרטיים על הכביש בשביל שלכולנו יהיה נוח יותר. צריך להיות פה שינוי בסדרי העדיפויות. צריך שיהיה קרון ייעודי לרוכבי אופניים, לא לנוסעים, שנוכל לנסוע לאורך כל שעות היום. אם נצליח לעשות את זה, זה יהיה עוד צעד בדרך להוריד את הפקקים מהכביש.