-
צילום: אי-פי

האלמנה השחורה: 4 מאהבים, ציאניד ו-6.8 מיליון דולר

שיסאקו קאקהי נאשמת ברצח וניסיון רצח של בני זוגה ביפן, בין השנים 2013-2007. על אף ששני מקרי הרצח קודמים לא עוררו את חשדו של אף אחד, מותו של בן זוגה הרביעי ב-2013 עודד את המשטרה לחקור את המקרים ואת קאקהי בת ה-74
בר שפר
26 בספטמבר 2021
19:25

שיסאקו קאקהי בת ה-74 נמצאת באגף הנידונים למוות ביפן על רצח וניסיון לרצח של בני זוגה בין השנים 2013-2007 באמצעות ציאניד. סיפורה נחשף אתמול (שבת) ברשת CNN. 

אף אחד לא חשד בקאקהי, אחרי שלוש מערכות יחסים שהסתיימו במותם הפתאומי של בני זוגה. נדמה היה שפשוט יש לה מזל רע. מותו של בן זוגה הרביעי ב-2013 עודד את המשטרה לחקור את המקרים ואת קאקהי, והחקירה הסתיימה במעצר ואישום נגדה שנה לאחר מכן.

קאקהי נולדה ב-1969 בעיר סאגה בדרום-מערב יפן ועבדה במפעל הדפסים, כשהייתה בת 23 התחתנה לראשונה ונישואין אלו נמשכו 25 שנה, עד למותו של בעלה ממחלה מסתורית ב-1994.

היחיד ששרד, בקושי

בשנת 2007 היא נכנסה למערכת יחסים עם טושיאקי סוהירו בן ה-78 שהפך לקורבן הראשון של האלמנה השחורה. השניים הכירו באמצעות סוכנות שידוכים יפנית, ועבור שניהם מדובר היה בפרק ב' של חיי הנישואים. בזמן ארוחת צהריים משותפת סוהירו לקח את תוספי המזון שלו, ו-15 דקות לאחר מכן הוא התמוטט. עד שהאמבולנס הגיע הוא כבר איבד את הכרתו והתקשה לנשום.

שיסאקו ליוותה את סוהירו לבית החולים ותחת שם בדוי שוחחה עם צוות האמבולנס, בית החולים ואפילו עם משפחתו של סוהירו עצמו. בבית החולים נמצא שסוהירו היה קרוב למוות אחרי שסבל מהשתנקות, הוא היחיד ששרד מבין כל קורבנותיה של שיסאקו אך נותר עם לקות חמורה ועיוורון חלקי ונפטר שנה וחצי לאחר מכן ממחלה לא קשורה. לפי מסמכי בית המשפט, קאקהי ניסתה להרעיל אותו באמצעות גלולת ציאניד שערבבה עם הוויטמינים שלקח.

ניסיון שני, רצח ראשון

מאסנורי הונדה בן ה-71 שמר על אורח חיים בריא, הסימפטומים של מחלת הסכרת ממנה סבל הפכו לשוליים והוא הירבה לבקר במועדוני ספורט. בין שאר הפעילויות שעשה הוא גם צלל למערכת יחסים עם קאקהי וב-2011 הם הודיעו לחבריהם שהם מתחתנים, על אף שלא ברור עד היום בדיוק כמה זמן יצאו או מתי נפגשו.

ב-9 מרץ 2012 השניים נפגשו, ודרכיהם נפרדו בהמשך אותו יום. בזמן שנסע על האופנוע שלו הוא התמוטט, לא עברו שעתיים והרופאים קבעו את מותו. לפי בית המשפט, בנתיחת הגופה נמצאו שאריות רעל הציאניד בגופו.

חולה הסרטן

מינורו הוקו התמודד עם מחלת הסרטן ועם בדידות. בשנת 2013 נראה כי חייו משתפרים – מחלת הסרטן שתקפה את ריאותיו נעלמה כמעט לגמרי, והוא פתח בזוגיות חדשה עם קאקהי. בן ה-75 נראה מסור לקאקהי ובילה איתה את רוב זמנו ולילותיו.

באחד האימיילים שהוצגו במשפט נכתב שהוא "רוצה להישאר לנצח" עם שיסאקו, אך הרומן נגמר בארוחת הערב – הוקו לקח כרגיל את תוספי התזונה שלו, שהוסתר בהם גלולת ציאניד. בית המשפט קבע שמדובר ב"הסוואה תחת אוכל בריא", עד שהאמבולנס הגיע הוקו כבר התנשם בכבדות ונאנק.

בזמן הפינוי שלו לבית החולים, ועל אף שידעה שמדובר בשקר, קאקהי אמרה כי אין להוקו ילדים והוא סובל ממחלה סופנית. היא סירבה לביצוע כל פעולת החייאה בו, והוא נפטר תוך שעתיים. 

הקורבן האחרון

חודשיים בלבד אחרי מותו של הוקו, קאקהי נישאה בפעם הרביעית והאחרונה לאיסאו קאקהי, ופחות מחודש אחרי חתונתם כבר התחילה להתראות בחשאי עם גבר אחר. כמה שבועות לתוך נישואיהם איסאו סבל מהתקף לב, זמן קצר לאחר ארוחת ערב בחברת אשתו החדשה. היא הזעיקה אמבולנס אך איסאו נפטר שעה לאחר מכן.

שיסאקו בת ה-67 קיבלה לפחות 800 מיליון יואן (8.6 מיליון דולר) מכספי ביטוחי החיים של בני זוגה שנפטרו לאורך שני עשורים, אבל יותר מידי מזל רע מתחיל להיראות כבר חשוד וב-2014 היא נעצרה. למשטרה היא אמרה: "אני לא הרגתי את בעלי הראשון, אני לא הרגתי אף אחד, אני לא יודעת איך להרוג".

ביצוע נתיחה שלאחר המוות ביפן הוא מאורע נדיר, ולרוב מבוצע רק כשיש חשד לפשע. מומחים טוענים שאולי זאת סיבה לכך שמותם של רבים ממאהביה נעלמו מתחת לרדאר. מותו של איסאו קאקהי עורר מספיק חשד כדי לבקש לבצע נתיחה שלאחר המוות, שבה התגלו כמויות קטלניות של ציאניד בלבו, במחזור הדם ובקיבה שלו.

בשנת 2014 גילו החוקרים את שיטת הפעולה של שיסאקו בדירתה, קבורה בעציץ – שקית פלסטיק שהכילה שאריות ציאניד וקפסולות תוספי מזון ריקות. את הציאניד היא הצליחה להשיג מעבודתה במפעל ההדפסים, כך לפי מסמכי בית המשפט.

תגיות:
רצח
,
יפן