שריף

"ביקשו שאשיר בעברית": שריף מגיב לסערה

הזמר בריאיון לגאולה אבן-סער, בעקבות הביקורות על הופעתו: "השפה לא מגדירה את הזהות שלי, אני שר בהרבה שפות. שום דבר לא ירתיע אותי"
ערב ערב
26 בספטמבר 2021
18:30

אחרי ששר בעברית בחתונה בלב חברון, הזמר הדרוזי-ישראלי שריף הגיב היום (ראשון) לסערה שנוצרה ברשתות, ואמר בריאיון לגאולה אבן-סער בתוכנית ערב ערב: "שום דבר לא ירתיע אותי. השפה לא מגדירה את הזהות שלי, אני שר בהרבה שפות. השירים פופולאריים מאוד ברחבי העולם". 

"המשפחה שהזמינה אותי להופיע בחתונה היא משפחה מאוד גדולה", סיפר שריף. "קבלנים שיש להם חברות גם בישראל. כשהזמינו אותי, הזמינו את שריף הזמר. כולם רוצים שאשיר בכל השפות, מה שמבקשים ממני זה מה שאני עושה. בהופעה ביקשו ממני לשיר בעברית".

התיעודים שעלו לרשת מהופעתו של שריף בעיירה הפלסטינית יטא, עוררו זעם ברשתות החברתיות הפלסטיניות, וביקורת נוקבת על המשתתפים בחתונה. העיתונאי הפלסטיני אחמד ג'ראר כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מה שאירע בחתונה ובעוד הרבה מקומות בגדה הוא דבר מביש". ג'ראר הוסיף שלמרות הביקורת המוצדקת, "לא צריך להכליל ולפגוע בעיר שלמה, כיוון שבכל מקום יש אנשים חסרי עקרונות ופטריוטיות". הוא תהה היכן התפקיד של הממשלה הפלסטינית ושל הארגונים הפלסטיניים ובייחוד שדגלים של תנועת פתח התנופפו בחתונה.