המבצע בבורקין, אתמול לפנות בוקר

"הוא ספג 9 כדורים, וזוכר הכול": שיפור במצבו של קצין דובדבן שנפצע ליד ג'נין

אביו של הלוחם שהתעורר הבוקר: "כדור אחד פגע לו בווסט, הרימון לא התפוצץ והוא חי ונושם - זה נס" • לפני יומיים התעורר הלוחם השני שנפצע קשה במבצע הלילי ותקשר עם משפחתו • מנהל מחלקת טיפול נמרץ: שני הלוחמים במצב יציב וטוב, מתכננים שעד סוף שבוע הבא יוכלו לעבור לשיקום"
חן ביאר ואורלי אלקלעי
27 בספטמבר 2021
07:18
עודכן ב 29 ספטמבר 11:20

עדכון (29.09.21): שיפור  במצבו של קצין דובדבן שנפצע קשה בפעולה הלילית של צה"ל ליד ג'נין. אביו מספר: "הוא אמר לי שהוא יודע וזוכר הכל. כל האירוע הזה הוא נס - הילד ספג תשעה כדורים בגוף. כדור פגע לו בווסט והרימון לא התפוצץ - והוא חי ונושם".

מנהל מחלקת טיפול נמרץ ברמב"ם עדכן כי כעת שני הלוחמים שנפצעו בתקרית הם במצב יציב וטוב. "אחד הלוחמים ער ומתוכנן לעבור למחלקה כירורגית חזה היום. השני (הקצין) התעורר הבוקר ונגמל אף הוא מהנשמה", הסביר ד"ר ירון בר לביא. "מקווים שבהמשך גם יוכל לעבור למחלקה כירורגית. אנחנו מתכננים שעד סוף השבוע הבא שניהם יוכלו לעבור לשיקום".

האזינו לריאיון המלא עם אביו של קצין דובדבן 

שיפור משמעותי חל במצבו של אחד הלוחמים שנפצעו קשה אתמול בלילה בקרב בבורקין. ביום שני התעורר הפצוע המאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה והוא מתקשר עם בני משפחתו. כך פורסם היום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אביו של הקצין סיפר: "במוצאי שבת הסתמסנו, ביום ראשון בשבע בבוקר הגיע קצין העיר לבשר לנו את הבשורה האיומה. אנחנו בחלום בלהות".

העדכון על מצבם של הפצועים

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ביקר הבוקר את הפצועים: "נעשה הכול כדי לעזור להם, שתי משפחות נהדרות וחזקות". ד"ר ירון בר-לביא, מנהל היחידה לטיפול נמרץ מסר הבוקר: "חל שיפור במצבם של שני הפצועים והם עברו לילה שקט. אחד מהם ער ומתקשר עם משפחתו ואנחנו צפויים לגמול אותו מהנשמה בשעות הקרובות. פצוע שני צפוי לעבור ניתוח להשלמת תיקון חלק מהפציעות, שבסופו הוא יחזור לטיפול נמרץ".

הלילה פעלו כוחות הביטחון באזור הכפר בידו ותפסו אמצעי לחימה. זאת בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בחקירות העצורים בשב"כ. בזמן הפעילות התפתחו הפרות סדר שכללו זריקות אבנים ושריפות צמיגים. 

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי בפיקוד מרכז החלו בתחקיר מבצעי של המבצע המדובר, כשהנושא המרכזי הוא ההיתקלות בכפר בורקין, בה נפצעו שני הלוחמים. לפי התחקיר הראשוני עולה שהלוחמים נפגעו מירי כוחותינו. בניגוד לאירועים של ירי דו-צדדי בעבר, הפעם לא מדובר בזיהוי שגוי, אלא שהפגיעה בהם הייתה ככל הנראה כתוצאה מתנאי הלחימה – שמבוצעת בשטח בנוי ומורכב תחת אש כבדה. מטרת התחקיר, לפחות בשלב הראשון, היא למנוע אירועים כאלה במעצרים הבאים שצפויים.

עוד דווח אמש כי בפעילות לא אותרו כל אמצעי הלחימה שיועדו לביצוע הפיגוע בישראל. משום כך, כל עוד לא אותרו כל האמצעים איום הפיגוע עדיין קיים, ולכן המבצע לפירוק התשתית בשומרון צפוי להימשך בימים הקרובים.