טקס פרסי הטוני בניו יורק, הלילה
צילום: גטי אימג'ס

הזוכה הגדול בפרסי הטוני: המחזמר "מולין רוז'!"

טקס פרסי התיאטרון האמריקני התקיים הלילה בברודוויי בסימן חזרת התיאטראות לפעילות. המחזמר שמבוסס על הסרט המצליח מ-2001 זכה ב-10 פרסים. בפרס המחזה הטוב ביותר זכה "הירושה", שנכתב בהשראת הרומן "אחוזת הווארד". אולמות התיאטרון נפתחו לפני כשבועיים לאחר שנסגרו במארס 2020
אלון פרוכטר
27 בספטמבר 2021
09:01

בניו יורק התקיים הלילה (שני) טקס פרסי התיאטרון האמריקני ה-74 - הטוני. בטקס, שבוטל בשנה שעברה בשל מגפת קורונה, חולקו פרסים להצגות של עונת 2020/2019.

המחזה שגרף את עיקר הפרסים הוא המחזמר "מולין רוז'!" שזכה ב-10 פרסים, בראשם למחזמר הטוב ביותר ולשחקן הראשי ארון טבייט. המחזמר מבוסס על סרט הקולנוע המצליח משנת 2001. במקביל, את פרס השחקנית הראשית במחזמר קיבלה אדריאן וורן על תפקידה במחזמר "טינה", שמבוסס על סיפור חייה של הזמרת טינה טרנר.

בפרס המחזה הטוב ביותר זכה "הירושה". המחזה, שנכתב בהשראת הרומן "אחוזת הווארד" משנת 1910, מתמקד במערכת היחסים של גברים הומואים בניו יורק של ימינו, בדור שאחרי התפרצות מגפת האיידס. המחזה שכונה על ידי עיתון הטלגרף עם עלייתו "המחזה האמריקני החשוב ביותר של המאה", קטף ארבעה פרסים בסך הכול, בהם לבמאי הבריטי סטיבן דאלדרי, לשחקן הראשי אנדרו ברנאפ ולשחקנית המשנה לויס סמית'.

את פרס התסריט הטוב ביותר קיבלה התסריטאית זוכת האוסקר דיאבלו קודי ("ג'ונו"), על המחזמר Jagged Little Pill, שמבוסס על שירי האלבום המצליח של אלאניס מוריסט משנת 1995. המחזה קיבל את מספר המועמדויות הגבוה ביותר בטקס, ב-15 קטגוריות.

הטקס התקיים בתיאטרון "ווינטר גרדן" בברודוויי. את הטקס ליווה מופע מיוחד בשם "Broadway's Back", לציון פתיחת אולמות התיאטרון שהיו סגורים בשל המגפה מאז מארס 2020.