ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

תלמיד בלי בדיקה יופרד: כך יחזרו התלמידים ללימודים ביום חמישי

תלמיד שיגיע ללא הצהרה על תוצאת בדיקה שלילית, יופרד ככל האפשר משאר התלמידים. ידווח להוריו או לאחראי עליו בהקדם, לצורך איסופו חזרה לביתו
לירן כוג'הינוף
27 בספטמבר 2021
11:47

משרד החינוך הוציא הבוקר (שני) למנהלי המחוזות במשרד החינוך את המתווה המפורט לקראת החזרה ללימודים בעוד שלושה ימים. על פי המתווה, ביום רביעי החל משעות הבוקר, יישלח מסרון להורים על ידי משרד החינוך ובו קישור לטופס הצהרה מקוון. במקרה שבו תלמיד הגיע למוסד החינוכי ללא הצהרה על תוצאת בדיקה שלילית, המנהל יאפשר לתלמיד להיכנס למוסד החינוכי, אך יפריד אותו ככל האפשר משאר התלמידים וידווח להוריו או לאחראי עליו בהקדם, לצורך איסופו חזרה לביתו.

כמו כן, משרד החינוך מסר למנהלים כי יש להכין מקום המתנה ראוי לתלמידים תלמידים שיגיעו ללא הצהרת בדיקה שלילית, שבו ימתינו עד לאיסופם. המנהלים מתבקשים לפעול תוך רגישות מרבית ודאגה לתלמידים כל זמן שהייתם בהמתנה לאיסוף. על פי המסמך, יש לבצע את ההפרדה בשיח ובתיאום עם היועצת הבית ספרית ובדרך שאינה מוחצנת, ככל האפשר, כדי לשמור על כבודם.

בתוך כך, במשרד החינוך מוסיפים כי בכיתות ה-ו ברשות מקומית אדומה וכתומה, התלמידים יילמדו תוך ביצוע "צמצום מגעים". הלמידה תתבצע על פי אחת או יותר מהאפשרויות הבאות, לפי בחירת מנהל המוסד: עבודה בקבוצות קטנות, או למידה משולבת פיזית ומרחוק, תוך מתן עדיפות ללמידה פיזית. עוד צויין כי המעבר של כלל הכיתה ללמידה מרחוק תעשה כמוצא אחרון.

תלמידי כיתות ז ברשות מקומית אדומה יילמדו תוך ביצוע "צמצום מגעים". תלמידי כיתות ח ומעלה ברשויות אדומות לא ילמדו בכיתות.

בנט הציע: כל תלמיד ייבדק פעמיים בשבוע

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי ראש הממשלה נפתלי בנט הציע בדיון עם מומחי מערכת הבריאות לרכוש 25 ערכות בדיקה לכל תלמיד לשלושת החודשים הקרובים, כך שתלמידים יבצעו שתי בדיקות קורונה בשבוע. על פי הפרסום, משרדי הבריאות והחינוך יבחנו את הנושא.

עוד פורסם אמש כי מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש ומנכ"ל משרד החינוך יגאל סלוביק, סיכמו אמש שילדים בגילי 12-3 שהחלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה, לא יחוייבו בביצוע של בדיקת אנטיגן, כתנאי לכניסתם למוסד החינוכי.