-
צילום: יונתן זינדל, פלאש90 ורויטרס

בנט: שמח על ההתכסחות עם אלרעי פרייס

לדברי רה"מ הוא "שמח שזה קרה כי הפקענו את המונופול ממשרד הבריאות" • שר הבריאות הורוביץ הגיב לבנט: "מעניק לאנשי משרד הבריאות גיבוי מלא" • בנט מאשר את הפרסום בכאן חדשות: "כל הורה יקבל 20 בדיקות קורונה ביתיות"
גילי כהן
27 בספטמבר 2021
19:58
עודכן ב 03:08

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הערב (שני) לכמה נושאים על סדר היום, בזמן ביקורו בניו יורק - ביניהם יחסי העבודה מול משרד הבריאות. "בסוף השבוע הייתה ההתכסחות עם ד"ר שרון אלרעי-פרייס. אני שמח שזה קרה כי הפקענו את המונופול ממשרד הבריאות", אמר בשיחה עם כתבים. 

לאחר נאומו בעצרת האו"ם, שוחח ראש הממשלה בנט עם כתבים ואמר כי אנשי משרד הבריאות לא רואים את התמונה המלאה. "עם כל הכבוד לקבינט המומחים ולמומחים לרפואה - חלקם לא רואים את התמונה המלאה. חלקם התנגדו לבוסטר בזמן אמת", אמר.

לנאום המלא של ראש הממשלה בעצרת האו"ם

"אני לא מקבל את הגישה של 'למי אכפת' לגבי הכסף והפרנסה. המומחים הרפואיים הם אינפוט חשוב אבל לא בלעדי. הם לא יקבלו את ההחלטות במישור הלאומי אלא אנחנו. כששאלתי אותם למה צריך לסגור הופעה של שלמה ארצי בגלל מגזר כזה או אחר - הם גמגמו", אמר ראש הממשלה לכתבים. 

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס לדבריו של בנט ואמר כי "מומחי משרד הבריאות עושים עבודה מסורה ומצויינת בקנה מידה בינלאומי. אני מעניק להם גיבוי מלא". הורוביץ המשיך ואמר כי המלצות המומחים הן השיקול הראשון בקבלת ההחלטות של הממשלה, "גם אם לא השיקול היחיד".

עוד אמר, כי "מותר וצריך להביע כל דעה על ההתנהלות שלנו, הפוליטיקאים, גם אם היא לא נוחה לנו. זה תפקיד המומחים" וכי תהליך קבלת ההחלטות "חייב לעשות תוך כבוד הדדי ורק בענייניות". 

בנט לשגרירת ארה"ב באו"ם: "הרוח החדשה בין אמריקה לישראל יכולה להניב פירות"

בשולי העצרת הכללית, נפגש ראש הממשלה עם שגרירת ארה"ב לאו"ם, לינדה תומאס-גרינפילד. בשיחתם אמר בנט כי היוזמה של ארצות הברית לארגן מחדש את יחסיה עם המוסדות הבין לאומיים היא הזדמנות טובה להביא לאיזון של המוסדות האלה כלפי ישראל. "פעמים רבות אנו חשים שהמוסדות האלה מוטים ולעיתים לא הוגנים. הרוח החדשה בין אמריקה לישראל יכולה להניב פירות ולעשות דברים טובים ביחד", הוסיף. בנט הודה לשגרירה על פעילותה למען ישראל באו"ם, בין השאר בסוגיית החיילים הנעדרים אורון שאול והדר גולדין והאזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

לאחר מכן, הגיע בנט לתפילה בבית הכנסת "קהילת ישורון" שבו נהג להתפלל עם רעייתו גילת בעת שגרו בניו יורק. בתום התפילה צעד בנט למלונו המרוחק כעשרים בלוקים, תחת אבטחה כבדה, לאורך השדרה החמישית - שמקטע גדול מתוכה נחסם לטובת העניין.

בנט: כל הורה יקבל 20 בדיקות מהירות

בנט אמר כי הורה לחלק לכל הורה לילד בגילי בית ספר יסודי ערכה של בדיקות קורונה, בתוך שבועיים, שתכיל 20 בדיקות ותחולק למיליון ילדים וחצי. לפי התכנית של ראש הממשלה, הבדיקות הללו ישמשו לבדיקות רוחביות - ולקיצור בידודים.

"ההורים יעשו בדיקות עצמיות בכל יום במקרה של בידודים. תקבל קופסה עם הבדיקות ותקבל הוראה לבדוק, ואחרי זה תתן פתק שהילד שלילי. האם בקצוות יהיה מישהו שיתחמן? יהיה, אבל בסדר. לא רוצים שאנשים יהיו במוד של אל תזוזו ותהיו בסגר", אמר בנט. עיקרי התכנית פורסמו אתמול בכאן חדשות על ידי עמיחי שטיין.