הר הבית, תפילת יום שישי, 21.5.21
צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90

התנועה האסלאמית לממשלה: "פגיעה במסגד אל אקצא עלולה לעורר מחדש עימותים"

ההודעה החריגה מגיעה לאחר שאישה יהודיה הניפה את דגל ישראל בהר הבית. עוד נכתב: "הימין הקיצוני מנסה להשתמש באל אקצא למטרות פוליטיות כדי ללחוץ על הממשלה היושבת בחיבוק ידיים" • למרות המתיחות עם הקואליציה, סיעת רע"ם לא צירפה הפעם את חתימתה
סולימאן מסוודה
28 בספטמבר 2021
04:24

התנועה האסלאמית של רע"ם משגרת אזהרה לממשלה: "מסגד אל אקצא הוא קו אדום, הפגיעה בו עלולה לגרום לעימותים באזור". ההודעה החריגה מגיעה ברקע המתיחות עם רע"ם ולאחר שאישה יהודיה עלתה אתמול (שני) אל הר הבית ונשאה בידיה דגל ישראל כשצעדה ברחבה. "אנו מזהירים את הממשלה ואת המשטרה מהמשך הפגיעה במסגד בידי המתנחלים הקיצונים, שמקיימים באזור תפילות וחתונות ותוקעים בשופרות בחסות משטרת הכיבוש", נאמר בהודעת התנועה האסלאמית.

עוד נכתב כי הימין הקיצוני מנסה בעת האחרונה להשתמש באל אקצא למטרות פוליטיות, כדי ללחוץ על הממשלה "היושבת בחיבוק ידיים נוכח הפגיעות במסגד". התנועה מזהירה כי מעשים כאלה גרמו בעבר לעימותים קשים בארץ ובאזור והם עלולים לשוב ולעורר אותם.

בניגוד להודעה קודמת של התנועה האסלאמית בנושא מסגד אל אקצא, הפעם לא צירפה סיעת רע"ם את חתימתה - למרות המתיחות השוררת בינה לבין הקואליציה. בחודש יולי אמר שר החוץ יאיר לפיד בישיבת הסיעה של יש עתיד כי "אין שום שינוי בסטטוס קוו לגבי הר הבית".