איל חולתא, ג'ייק סליבאן, ארכיון
צילום: רויטרס

ראש המל"ל ייפגש בשבוע הבא עם היועץ האמריקני לביטחון לאומי

פגישתם של איל חולתא וג'ייק סליבאן תתקיים ביום שלישי הבא בוושינגטון. באותה מסגרת יתקיים מפגש של הפורום האסטרטגי הישראלי-אמריקני בעניין איראן. מחר יבקר סליבאן במצרים
נתן גוטמן
29 בספטמבר 2021
00:17

ראש המטה לביטחון לאומי, איל חולתא, ייפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ייק סליבאן, בוושינגטון ביום שלישי הבא. הבית הלבן מסר הלילה (רביעי) כי באותה מסגרת יתקיים מפגש של הפורום האסטרטגי הישראלי-אמריקני בעניין איראן. היום צפוי סליבאן לקיים ביקור במצרים.

בתוך כך, ארצות הברית פנתה לסין בבקשה לצמצם את רכישת הדלק מאיראן, כך מסרו גורמים רשמיים בממשל האמריקני ובאירופה לסוכנות הידיעות רויטרס. הפנייה התבצעה, על פי הגורמים, כחלק ממאמצי ארה"ב להחזיר את איראן לשולחן הדיונים על הסכם הגרעין.

אתמול ראש הממשלה נפתלי בנט שב ואמר כי ישראל תמנע מאיראן להשיג נשק גרעיני. בפגישה עם ראשי הקהילה היהודית בניו יורק לאחר נאומו בעצרת האו"ם, אמר בנט: "אנחנו עובדים עם עמיתינו האמריקנים, אבל דוגלים בגישת 'אם אין אני לי, מי לי'. לא נעשה מיקור חוץ לביטחוננו ולא נפקידו אפילו בידי חברינו הטובים ביותר". בנאומו בעצרת האו"ם בערב החג, אמר בנט אומר כי יש ראיות ברורות לכך שאיראן מתכוונת לייצר נשק גרעיני באתרים סודיים.