בריטני ספירס ואביה ג'יימס, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

אחרי 13 שנים: אביה של בריטני ספירס הושעה מהאפוטרופסות על בתו

בית המשפט העליון בלוס אנג'לס העביר את סמכויות הפיקוח על נכסיה של כוכבת הפופ לידי אפוטרופוס זמני, רואה חשבון ששמו ג'ון זייבל. דיון נוסף בנושא יתקיים ב-12 בנובמבר
אלון פרוכטר
30 בספטמבר 2021
00:03
עודכן ב 01:36

בית המשפט בלוס אנג'לס השעה הלילה (חמישי) את אביה של הזמרת בריטני ספירס, ג'יימס, מתפקיד האפוטרופוס על בתו, 13 שנים מאז מינויו בצו משפטי על פי בקשתו. "אי אפשר להמשיך במצב הקיים, האווירה הרעילה מחייבת להשעות מייד את מר ספירס מתפקיד האפוטרופוס", קבעה השופטת ברנדה פני בדיון. עד שתוכרע הסוגיה, סמכויותיו של האב הועברו לידי אפוטרופוס זמני, רואה חשבון ששמו ג'ון זייבל. דיון בבקשה לסיים את הסדר האפוטרופסות יתקיים ב-12 בנובמבר.

הזמרת שלא נוהגת להתייחס למאבקה המשפטי ברשתות החברתיות, העלתה לחשבון האינסטגרם שלה זמן קצר לאחר פרסום החלטת בית המשפט, פוסט בצירוף סרטון שבו היא נראית מטיסה מטוס בכוחות עצמה. הפוסט נפתח במילים "On cloud 9 right now" (בתרגום חופשי: ברקיע השביעי עכשיו), מה שבעיני מעריצים רבים נראה כהתייחסות סמויה לשינוי בהסדר אליו היא כפופה. ספירס לא ציינה מתי צולם הסרטון אבל הבטיחה שתעלה תמונות נוספות בקרוב.

ספירס מנהלת מאבק משפטי בנושא מאז שנת 2019. בחודש יולי האחרון הגישו עורכי דינה בקשה רשמית להעברת סמכויות הפיקוח עליה מידי אביה לידי רואה חשבון בשם ג'ייסון רובין. אלא שבחודשיים שעברו מאז, הודיע אביה לבית המשפט כי בכוונתו לוותר על התפקיד.

לפני שלושה שבועות הוא אף הגיש לבית המשפט בקשה רשמית לסיים את האפוטרופסות של בתו. במסמך שהגיש לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס שפורסם ברשת סי-אן-אן, כתב ספירס האב כי "אם הגברת ספירס רוצה שהמשמורת עליה תגיע לסיומה ומאמינה שתוכל להתמודד עם חייה בכוחות עצמה, היא צריכה לקבל צ'אנס".

ג'יימס ספירס, מונה לתפקיד המפקח הראשי על נכסיה של בתו בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על נכסיה לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. בתחילת חודש יולי דחה בית המשפט בקשה קודמת של הזמרת להעביר את המשמורת באופן קבוע לידי מונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מאביה של ספירס. כעבור שבועיים אישרה שופטת בית המשפט העליון בלוס אנג'לס ברנדה פני את מינויו של רוזנגרט לעורך דינה של ספירס, אחרי 13 שנים בהן יוצגה בידי עורך דין שמינה עבורה אביה.

טרם החלטת בית המשפט הקודמת, העידה הזמרת לראשונה במשפטה, וטענה שהיא סובלת מטראומה בעקבות הסכם המשמורת. ספירס אמרה בעדותה כי נכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וכי נטלה בניגוד לרצונה ליתיום, תרופה שמשמשת מטופלים הסובלים מהפרעה דו-קוטבית. בונסף, היא הביעה מורת רוח על כך שאינה יכולה לצאת לחופשות, להיפגש עם חברים או להביא עוד ילדים לעולם - מבלי אישור של אביה.