זירת התאונה בכביש 89, הערב
צילום: דוברות מד"א

חמישה בני אדם נהרגו בתאונת דרכים קשה בצפון

אוטובוס התנגש ברכב פרטי בכביש 89 ליד חורפיש. 4 מההרוגים, בהם ילדה בת 5, נסעו ברכב הפרטי. נהג האוטובוס נהרג גם הוא • מסוקי חילוץ של יחידת 669 סייעו בפינוי הפצועים לבתי החולים. 45 נפצעו, בהם 3 קשה ו-2 בינוני
כתבי כאן חדשות
29 בספטמבר 2021
17:22
עודכן ב 19:53

חמישה בני אדם נהרגו היום (רביעי) בתאונה בין אוטובוס לשני כלי רכב בכביש 89 סמוך לחורפיש שבצפון. ארבעה מההרוגים, בהם ילדה בת 5, נערים בני 12 ו-15 ואישה בת 35, נסעו באחד הרכבים הפרטיים, נהג הרכב נפצע קשה. ההרוג החמישי הוא נהג האוטובוס. בסך הכל נפצעו 48 בני אדם, בהם שלושה קשה ושניים בינוני. 

באוטובוס שהו כ-40 חניכי תנועת "בני עקיבא" ששבו ממסע סוכות של תנועת הנוער בצפון הארץ. החניכים הם תושבי היישובים מבוא דותן שבצפון השומרון וחריש. למקום הוזעקו מסוקים של חיל האוויר ומד"א כדי לסייע בפינוי הפצועים, לבתי החולים זיו בצפת, רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי לגליל בנהריה.

זירת התאונה בכביש 89, אחר הצהריים

פרמדיק מד"א קלוד עיסא סיפר: "הגענו למקום בכוחות גדולים שכללו ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי חירום ומסוק מד"א. האוטובוס היה הפוך על צידו לרוחב הכביש. הרכב המסחרי שנפגע קשות בחלקו האחורי היה בשולי הכביש כשחמישה פצועים מחוסרי הכרה נלכדו בתוכו. תוך כדי פעולות החילוץ של נוסעי הרכב נאלצנו לקבוע את מותם של ארבעה מנוסעי הרכב, נהג הרכב נפצע באורח קשה ופונה תוך כדי טיפול רפואי לבית החולים במסוק".

נעמה דרשן ממבוא דותן, אמא לשלושה ילדים שהיו על האוטובוס סיפרה: "אנחנו לא יודעים  בדיוק מה קרה, אנחנו יודעים שהאוטובוס התהפך. אני בדרכי לבית החולים, באו אמבולנסים לקחו ילדים לבית החולים בצפת ובנהריה. לא ידענו לאן פינו אותם בהתחלה. הילדים שלחו להם הודעות ממקום האירוע. וכך הבנו את מה שקרה".

עיסא הוסיף כי נהג האוטובוס חולץ כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב-מערכתית קשה ולאחר בדיקות רפואיות נקבע מותו. כמו כן, שניים מנוסעי האוטובוס שנפגעו באורח קשה קיבלו טיפול רפואי בשטח, ובהמשך פונו במסוק לבית החולים.

ח"כ מופיד מרעי, לשעבר ראש מועצת חורפיש, אמר בריאיון לתמר אלמוג ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב: "התאונה ממחישה את המרחק של חורפיש ממוקדי רפואה. מינימום חצי שעה מצפת או מנהריה, כשצריך גג עשר דקות. זה כביש שהורחב לאחרונה, אבל הוא באזור תלול, דרך קשה".