כרמל מעודה

כרמל מעודה נכנסה לכלא ל-9.5 שנים

הגננת שהורשעה בתקיפה והתעללות בפעוטות החלה לרצות את עונש מאסרה. הורים שהמתינו לה בכניסה לכלא נווה תרצה שרו "כרמל מעודה בכלא" ופתחו בקבוקי שמפניה – "הרגשות מעורבים, הכאב לא עוזב אותנו"
יואב בורוביץ'
30 בספטמבר 2021
07:22
עודכן ב 10:16

כרמל מעודה נכנסה הבוקר (חמישי) לכלא נווה תרצה בו תחל לרצות עונש מאסר בן תשע וחצי שנים - הגבוה ביותר שניתן בארץ על התעללות בפעוטות. הורים שילדיהם היו בגן "בייבי לאב" שניהלה מעודה, המתינו לה בכניסה, שרו "כרמל מעודה לכלא" ופתחו בקבוקי שמפניה.

ניקול דניאל, אם לשני בנים שהיו בגן, סיפרה לכאן חדשות: "הרגשות מעורבים. מצד אחד, אנחנו שמחים שכרמל מתחילה לרצות את העונש על המעשים החמורים שלה. מצד שני, יש תחושת כאב שלא עוזבת. הפגיעות שחווינו ממשיכות ללוות אותנו עדיין, אנחנו רואים את זה בהתנהגות של הילדים שלנו לצערי. יש כאן עונש שהוא תקדימי, אבל אישית הוא לא מספק אותנו".

יוסי חברה, אב לילדה בגן, הוסיף: "התחושה היא באמת שמחה וטובה, אבל מצד שני את הפרק הזה עדיין לא סיימנו. הגענו לכאן כבר בחצות לוודא שכרמל לא תיכנס לכלא בלי ליווי שלנו. כל אחת שפוגעת בשערה מראשו של ילד צריכה לשבת במאסר שנים ארוכות". 

מעודה הורשעה ביולי האחרון ב-35 מקרים של תקיפות והתעללויות בפעוטות בגן "בייבי לאב" אותו ניהלה בראש העין. נוסף לעונש המאסר, על מעודה נגזר תשלום פיצויים למשפחות שנפגעו בגובה 400 אלף שקלים.

ארגון הגננות הגיב לכניסתה של מעודה לכלא ומסר: "אישה האחראית על נפשות הילדים חייבת להיות מוכשרת ומוסכמת לכך, מפני שאת התוצאות הקשות ראינו כולנו. אנו תפילה כי אף אדם לא יחווה כאב כמו שחוו הילדים וההורים במקרה כרמל מעודה. כדי למנוע הישנות של מקרה כזה, יש לחייב כל אדם העובד עם ילדינו בהכשרה ראויה לכך ולהסדיר את מעמד הגננת מגיל לידה". 

מעודה הורשעה בהתעללות ותקיפה של 11 פעוטות בגן. בחודש אפריל ביקשה הפרקליטות מבית המשפט המחוזי בלוד לגזור על מעודה לפחות 14 שנות מאסר. התובעת ציינה בדיון, שעסק בטיעונים לעונשה של הגננת בת ה-25: "בשלה העת להחמיר בענישה". אימהות העידו בזו אחר זו על מצב ילדיהם שהיו בפעוטון של מעודה.

בדיון בו הושת עליה עונש המאסר, אמר השופט עמי קובו: "היא קשרה ידי קטינים לכסאות, הניפה אותם, הצליפה, סטרה והאביסה אותם באוכל עד שהתגלו קשיי נשימה". השופט ציין כי "הנאשמת הודתה, לקחה אחריות והביעה חרטה לנזק והתינוקות". הוא נתן דוגמאות לנזק שנגרם לאחת הילדות "שחונקת את הבובות שלה", ואחת אחרת "שמכסה את הבובה בשמיכה ומכה אותה". כמו כן, הוא ציין כי מעודה נמצאת בטיפול.