שירות התעסוקה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בקרוב: יותר מ-100 אלף מובטלים יאבדו את הסיוע

דמי האבטלה של בני ה-45+ שנפגעו ממשבר הקורונה ועדיין לא חזרו אל מעגל העבודה יבוטלו בחודש הבא. לפי נתוני הלמ"ס, יש יותר מ-134 אלף משרות פנויות במשק הישראלי – אך חלק גדול מהן לא מתאימות לגיל, לצרכים ולכישורים של פלח האוכלוסייה הזה
ליאל קייזר
30 בספטמבר 2021
10:42

שלושה חודשים לאחר שהופסקה רשת הביטחון למובטלי הקורונה העצמאיים והשכירים עד גיל 45 – בחודש הקרוב תפוג גם תקופת הסיוע הנוספת למובטלים המבוגרים יותר. מדובר בכ-100 אלף ישראלים שצפויים למצוא את עצמם ללא כל סיוע, על אף שלא הצליחו לחזור אל מעגל העבודה. 

אחרי החודש הבא כ-70 אלף מובטלים בני 45+ יאבדו זכאות לדמי אבטלה, לאחר שיהיו זכאים לדמי אבטלה חלקיים בלבד בחודש אוקטובר ויקבלו את הקצבה האחרונה בחודש נובמבר. מובטלי קורונה מגיל 67 – שלא זכאים לדמי אבטלה מכיוון שהם גמלאים – יפסיקו לקבל את הסיוע, לצד 8,000 איש שיפסיקו לקבל את התקצוב כבר החודש.  

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יש יותר מ-134 אלף משרות פנויות במשק הישראלי, אך חלק גדול מהן לא מתאימות לגיל, לצרכים ולכישורים של פלח האוכלוסייה הזה, ורבים מהם יתקשו למצוא את עצמם בחזרה במעגל העבודה. 10% מהם יהיו זכאים לקצבת הבטחת הכנסה, שהקריטריונים אליה נוקשים מאוד.