בורקין

המבצע נגד תשתית חמאס: מחבל חוסל בפעילות בבורקין, כמה נעצרו

כוח של הימ"ס ירה במחבל שפתח לעברם באש. הכוחות פעלו בין השאר בביתו של המחבל שבו התפתח קרב היריות עם לוחמי דובדבן • לפי מקורות פלסטינים: המחבל שחוסל הוא פעיל הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי • דיווח פלסטיני: הרוג מאש צה"ל בגבול רצועת עזה
איתי בלומנטל ואלון אמיצי
30 בספטמבר 2021
06:14
עודכן ב 12:02

מסתערבי מג"ב ולוחמי צה"ל מסיירת חרוב חיסלו הלילה (חמישי) מחבל בעיירה בורקין סמוך לג'נין, כחלק מהמבצע נגד ההתארגנות החדשה של חמאס, וביצעו כמה מעצרים. באזור שבו נפצעו בתחילת השבוע שני לוחמי דובדבן, כוח של הימ"ס ירה במחבל שפתח לעברם באש. מקורות פלסטיניים מדווחים על פצועים נוספים באירוע.

הכוחות פעלו בין השאר בביתו של המחבל שבו התפתח קרב היריות עם לוחמי דובדבן, וסרקו אחר אמצעי לחימה נוספים. לפי מקורות פלסטינים, המחבל שחוסל הוא פעיל הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, עלאא נאסר שפיק זיוד, תושב הכפר סילת אל-חארית'יה, בן 22. 

בתוך כך, הפלסטינים מדווחים על כך שגבר בן 41 נורה למוות על ידי צה"ל אחרי שהתקרב לגדר במרכז רצועת עזה. לפי הפלסטינים הוא נורה בעת שצד ציפורים. בצה"ל מאשרים כי בוצע ירי הרחקה לעבר פלסטינים ונבדק הדיווח על הרוג. 

בתחילת השבוע חוסלו לפחות חמישה מחבלים מחמאס ומהג'יהאד האסלאמי בחילופי אש עם כוחות הביטחון, בחמש פעולות שונות באזור ג'נין ורמאללה נגד תשתית חמאס, אחריה צה"ל מנהל מעקב זה כמה חודשים. מחבלים נוספים נפצעו בפשיטה, חלקם נלכדו, וכן נתפסו אמצעי לחימה. שלושה מהמחבלים שנהרגו בכפר בידו שליד רמאללה הוגדרו במערכת הביטחון: "פצצה מתקתקת".

במבצע נפצעו שני לוחמי דובדבן באורח קשה. אתמול חל שיפור משמעותי במצבו של אחד מהם. ביום שני התעורר הפצוע המאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה והוא מתקשר עם בני משפחתו. אביו סיפר: "הוא אמר לי שהוא יודע וזוכר הכל. כל האירוע הזה הוא נס - הילד ספג תשעה כדורים בגוף. כדור פגע לו בווסט והרימון לא התפוצץ - והוא חי ונושם".

ביום ראשון פורסם בכאן חדשות שבפעילות לא אותרו כל אמצעי הלחימה שיועדו לביצוע הפיגוע בישראל. לכן המבצע לפירוק התשתית בשומרון המשיך בלילות האחרונים.