זרים על קברי בני משפחת בן אלי

הובאו למנוחות ארבעת בני משפחת בן אלי

אב המשפחה הגיע מביה"ח על אלונקה להשתתף בהלוויה לאחר שהתעורר הבוקר והתבשר על מות אשתו וילדיו בתאונה הקטלנית בצפון • החוקרים מתקשים לקבוע מה גרם לנהג, אשר בסון, לסטות מנתיבו ולהתנגש במכוניתם של בני משפחת בן אלי • אביה של מורן שנהרגה בתאונה: "אני לא יודע איך אפשר לקבור ארבעה פרחים אחד ליד השני"
אורלי אלקלעי
30 בספטמבר 2021
09:03
עודכן ב 18:44

התאונה הקטלנית בגליל: בבית העלמין הישן במעלות תרשיחא הובאו למנוחות אחר הצהריים (חמישי) מורן בן-אלי, בת 36, ושלושת ילדיה - דקל בן ה-12, ליאם בן ה-10 ואנאל בת השלוש שנהרגו אתמול בתאונת הדרכים ליד חורפיש. כ-2000 איש השתתפו בהלוויה שאליה הגיע גם אב המשפחה, ראובן בן אלי, המאושפז עדיין בבית החולים רמב"ם והגיע באלונקה. הבוקר הוא התעורר מתרדמת והתבשר על מותם.

הרב הראשי של מעלות, הרב מאיר אסייג, ספד לבני המשפחה: "איך ניתן לשתוק ולהחריש נוכח השבר הגדול הזה? דעת אנוש לא יכולה לסבול ולהכיל את לקיחת האם על הבנים. לאחרונה אירעו בעיר שלנו אסונות קשים, אין לנו שליטה על המלאך המשחית, אך דעו לכם שישנו מלאך משחית אחר שצריכה להיות לנו שליטה עליו והוא תאונות הדרכים. אלפי אנשים מוצאים את מותם ומקפחים את חייהם מידי שנה בנסיבות קשות, נשים, גברים, זקנים וטף. לצערנו רישיון הנהיגה לא משמש רק לנהיגה אלא גם רישיון להרוג. אין בפינו מילים לנחמה, כל מה שנותר להתפלל לרפואתו של אב המשפחה והנציח את שמה הטוב של המשפחה, משפחת בן אלי – כולנו בנים של האל".

סגן וממלא מקום ראש העיר, שמעון בן נעים, ספד: "טרגדיה נוראית פקדה את עירנו, כלל התושבים הוכו בתדהמה לנוכח האסון הכבד, לא ניתן לעכל מוות של ילדים תמימים שלא טעמו את טעם החיים, מוות של אם מסורה ונאמנה וילדיה, אך אנו אנשי אמונה ונסתרות הן דרכי האל. בכל שנותיי הרבות אינני זוכר אסון קשה כל כך מאז אסון מעלות הקשה שהתרחש בבית הספר נתיב מאיר בעיר".

למשטרה הגיעו ממצאי נתיחת גופתו של נהג האוטובוס שנהרג גם הוא בתאונה ומהם לא ניתן לקבוע האם עבר אירוע לבבי במהלך הנהיגה. בוחני התנועה המשיכו לגבות היום עדויות מהילדים שנפגעו, מנהגים ומעדי ראייה. הם טרם גבו עדות מאב המשפחה, ראובן בן אלי, שסיפר לאחיו כי הוא זוכר את התאונה. עדויות רבות הצביעו על כך שהנהג זגזגז על הכביש, חצה קו הפרדה ונכנס לנתיב הנגדי, אך חוקרי התאונה מתקשים להבין מה גרם לכך.

עמי בן-אלי, אחיו של ראובן, אמר בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "הוא בהכחשה, הוא זוכר את כל האירוע ומבקש כל הזמן להתקשר לאשתו ולילדים. הוא בהיסטריה". אביה של האם מורן אמר היום לכאן חדשות: "אני לא יודע איך אפשר לקבור ארבעה פרחים אחד ליד השני. זאת המשפחה המאושרת שהייתה לנו, אני לא יודע איך נסתדר בלעדיהם".

בוחני תנועה חזרו היום לזירת התאונה בכביש 89. מתחקיר ראשוני עולה שנהג האוטובוס אשר בסון סטה ממסלולו, חצה קו הפרדה רצוף, פגע בכלי רכב והתהפך. לבסון היו 51 הרשעות קודמות על עבירות תנועה.

 ההרוגים בתאונה בצפון 

בתאונה אתמול בין האוטובוס לכלי הרכב הפרטי נהרגו מורן בן-אלי, בת 36 ממעלות תרשיחא ושלושת ילדיה - דקל בן ה-12, ליאם בן ה-10 ואנאל בת ה-3. גם נהג האוטובוס בן ה-76 נהרג. 

באוטובוס נסעו מדריכים וחניכים מתנועת בני עקיבא, שהיו בדרכם חזרה ממסע סוכות. אחד מהמדריכים, דביר נריה, שיחזר: "נסענו חזרה מהמסע. הירידות מההר היו מפותלות. הרגשתי שהאוטובוס פתאום תופס תאוצה, מאבד שליטה ואז התנגשנו במשהו. זכוכיות עפו כל הכיוונים, חניכים צעקו. החזקנו חזק, הוא התהפך פעם-פעמיים-שלוש. אחרי שסיים להתהפך, דבר ראשון בדקנו שכל החניכים בסדר".