דרך יפו בירושלים, השבוע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הבריאות לא ידרוש בקבינט הגבלות התקהלות במקומות פתוחים

פרסום ראשון: בכירי המשרד עשויים להמליץ על מגבלות התקהלות מרוככות במקומות סגורים • לראשונה זה שישה שבועות: מספר החולים קשה עומד על פחות מ-600 בני אדם
דקלה אהרן שפרן
01 באוקטובר 2021
19:55

פרסום ראשון: במשרד הבריאות צפויים שלא להמליץ על מגבלות התקהלות במקומות פתוחים בקבינט הקורונה ביום ראשון, כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. לצד זאת, ייתכן כי בכירי המשרד ימליצו על הטלת מגבלות התקהלות מרוככות יותר במקומות סגורים.

מחר בערב יתקיים דיון הכנה במשרד לקראת ישיבת הקבינט. במשרד אומרים כי יבחנו במסגרת זאת האם מגמות הירידה בתחלואה והעלייה בהתחסנות נמשכות, ובהתאם לכך תתקבל החלטה סופית לגבי ההמלצות. בכיר במשרד הבריאות אמר לכאן חדשות כי ייתכן שהצורך במגבלת התקהלויות פוחת לאור הנתונים, שמלמדים על ירידה במספר המאומתים ובפרט על ירידה בתחלואה הקשה.

ממונה הקורונה לכאן חדשות: הופתעתי מדברי בנט באו"ם

הממונה על המאבק בנגיף קורונה, פרופ' סלמאן זרקא אמר הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11, כי הופתע מדבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט בנאומו השבוע בעצרת האו"ם. הוא הוסיף כי כל העולם פונה לישראל כדי ללמוד על המנה השלישית. לדבריו, בפגישת הפיוס שקיים אמש ראש הממשלה עם בכירי מערכת הבריאות, אמר בנט כי הוא סומך על המערכת שעושה עבודה מצויינת כבר שנה וחצי. הוא העריך כי ראש הממשלה צפוי לחזור על הדברים.

אשר לעדכון בתו הירוק שייכנס לתוקפו ביום ראשון הקרוב, אמר פרופ' זרקא כי התו הירוק לא נועד להעניש את הלא-מחוסנים או לעודד אנשים להתחסן, אלא נועד להגן עליהם. הוא העריך בנוסף, כי בשבועות הקרובים ה-FDA ירחיב את גיל ההתחסנות במנת החיסון השלישית אל מעבר לאוכלוסיית הסיכון שאושרה לאחרונה. פרופ' זרקא הביע את חששו כי כפי שבחברה הערבית עלתה התחלואה בחודש ספטמבר, נוכחה העובדה שבמגזר המשיכו לעבוד וללמוד, כך גם עד אמצע אוקטובר תעלה התחלואה בחברה הכללית. נוכח הערכתו חזר וקרא למי שטרם התחסן - לעשות זאת. 

לראשונה זה שישה שבועות: פחות מ-600 חולי קורונה במצב קשה

בתוך כך, ערב כניסת השבת עדכן משרד הבריאות כי לראשונה זה מאז 17 באוגוסט ירד מספר חולי הקורונה שבמצב קשה אל מתחת ל-600 חולים והוא עומד היום על 586 חולים. בנוסף, 4,353 מאומתים חדשים לנגיף אובחנו אתמול. אחוז המאומתים בקרב הבדיקות שבוצעו עלה ל-3.81% ומספר מקבלי מנת החיסון השלישית עלה ל-3,439,536 בני אדם.