מנסור עבאס, נפתלי בנט
צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

מאחורי הקלעים של ביטול ביקור בנט באום אל-פחם

עבאס הציע לראש הממשלה לבקר בכפר קאסם – מטעמי אבטחה העדיפו את אום אל-פחם • ראש עיריית אום אל-פחם לא ראה בעיה בקיום הביקור בבוקר, לפני ההפגנות • מפלגת רע"ם פרסמה הודעה שכללה את המילה "שאהידים", שלא על דעת היו"ר • עבאס העדיף להוציא הודעה אחרת שתסייע לרה"מ "לצאת מהתסבוכת"
סולימאן מסוודה
01 באוקטובר 2021
20:05

ביטול ביקור ראש הממשלה באום אל-פחם: הערב (שישי) פורסמו פרטים נוספים על השתלשלות האירועים שהובילו לביטול הגעת בנט היום לעיר. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם כי לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט פנתה באופן ישיר ליו"ר רע"ם מנסור עבאס וביקשה לתאם ביקור משותף באחד מהיישובים הערבים. ח"כ עבאס הציע לקיים את האירוע בכפר קאסם, ואילו בלשכת בנט ענו כי הם רוצים לקיים את האירוע באום אל-פחם מסיבות ביטחוניות.

ברע״ם היו מודעים לכך שמדובר ביום הזיכרון למאורעות אוקטובר והתייעצו עם ראש עיריית אום אל-פחם, סמיר מחאמיד, שהציע שהאירוע יתקיים בכל מקרה, בשעות הבוקר ולפני יציאת התהלוכות. הצדדים הסכימו ושתי הלשכות, של בנט ושל עבאס, הוציאו הודעות לתקשורת.

לאחר ביטול האירוע, בעקבות הביקורת ברשתות החברתיות והודעת רע״ם כי האירוע בוטל לבקשת המפלגה ולזכר השהידים, מנסור עבאס רצה להוציא הודעה נוספת בשם המפלגה, כדי למתן את הביקורת שהוטחה בבנט. ברע״ם היו חילוקי דעות לגבי הודעת ההבהרה ולבסוף יצאה ההודעה בשמו של עבאס.