ח"כ וליד טאהא
אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ח"כ וליד טאהא: "אם הנושאים לא יתקדמו - הולכים לבחירות"

טאהא הבהיר כי דרישות רע"ם בנושאי התקציב מהותיות והוסיף: "לא באנו להמליך אנשים מבלי להביא הישגים אדירים" • לקראת פגישת השר הורוביץ עם אבו מאזן, אומר השר לשת"פ אזורי פריג': "יש אכזבה, אבל מרצ לא תהיה הסיבה לפירוק הקואליציה"
הכול פוליטי
02 באוקטובר 2021
19:03
עודכן ב 19:34

"נכנסנו לקואליציה כדי לקדם נושאים שחשובים לחברה הערבית, כשותפים שמשפיעים. אם הנושאים לא יתקדמו אנחנו הולכים לבחירות. לא באנו להמליך אנשים מבלי להביא הישגים אדירים", כך אמר היום (שבת) יו"ר סיעת רע"ם וליד טאהא על דרישות רע"ם להעברת התקציב בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11.

טאהא הביע חוסר שביעות רצון מטיפול הממשלה באלימות בחברה הערבית ואמר כי "התוצאות בשטח מעידים על כך שאני לא מרוצה. צריך להיכנס יותר חזק בעניין איסוף הנשק. אני חושש שגם אני, גם בני ובתי, וכל אדם ערבי יקלע לסיטואציה שאין לו שום קשר אליה", אמר בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה.

על ביטול ביקור רה"מ בנט באום אל-פחם במועד לציון מהומות אוקטובר אמר כי "העיתוי לא היה מוצלח, אבל המטרה, הורדת התחלואה בחברה הערבית ועידוד התחסנות, חשובה.  מישהו טעה. אנחנו מציינים את זכרם כל שנה", הסביר.

בהמשך התוכנית התראיין השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ואמר: "אנחנו מחוייבים לקואליציה, מרצ חלק אינטגרלי ולא נהיה סיבה לשום דבר שנקרא פירוק הקואליציה, אבל אף אחד לא ישתיק אותנו. יש לנו דעה ונשמיע אותה". עוד הבהיר פריג' כי יש למרצ אכזבה מנושאים שונים בהתנהלות הממשלה אך הביע תקווה לשינוי: "אנחנו צריכים לתפקד כיחידה אסטרטגית ולא כיחידות מפלגתיות. אכזבה יש, אך הציפייה ליותר טוב קיימת", אמר והסביר: "אנחנו לא מרוצים מהפורעים בדרום הר חברון, מסוגיית אביתר ומהטיפול באלימות באוכלוסייה הערבית. אני כערבי וכשר לשיתוף פעולה אזורי צריך להיות יותר מעורב ומצפה שהדברים יעלו על מסלול שינוי", אמר.

על הטענה שהוא ומרצ משמשים כעלה תאנה בממשלה השיב פריג': "אנחנו בעמדת מיעוט אבל נמשיך להשמיע דעתנו, נכה על האבן עד שנזיז אותה ממקומה. בתקווה שנגיע למקום שראש הממשלה יבין שמה שרואים משם לא רואים מפה".

פריג' התייחס לפגישת ראש מרצ ניצן הורוביץ עם אבו מאזן, ואמר שישתתף בה: "אני לא מבין את הפליאה. אנחנו עובדים מול הרשות. נכון שבממשלה הקיימת הסכמנו שלא נסכים בסוגייה הפלסטינית, אבל לא הסכמנו שלא להיפגש". על האולטימטום שהציב אבו מאזן לישראל באו"ם אמר: "זו אמירה שנובעת מתיסכול. לא אשפוט אותו על כך. הוא רוצה להיכנס להליך פוליטי ובצדק". לשאלה מה הטעם בפגישה אם לא מונע תהליך מדיני השיב: "עצם הפגישה היא מסר שיש אנשים שמאמינים בפתרון שתי המדינות. אלו השכנים, אי אפשר להתעלם".

על האלימות בחברה הערבית והתיסכול של האוכלוסייה הערבית על כך שכ-95 איש נהרגו מתחילת השנה אמר: "אנחנו בראשיתה של הקדנציה, אנחנו על זה. זו הסוגיה הכי חשובה לי כערבי. הציפייה היא להגביר את הביטחון האישי ולהוריד את האלימות. אני מאוד מקווה שנצליח לתרגם זאת הלכה למעשה".
על החוקים הביטחוניים ששר הביטחון גנץ מצפה להעביר עם פתיחת מושב החורף של הכנסת אמר "ישנה מחלוקת עם שר הביטחון גנץ. כשהצעת חוק תבוא לדיון נתמודד איתה וניתן מענה, לא הכול נוכל לקבל".

קודם לכן התראיינה בתוכנית ח"כ אמילי מואטי ואמרה: "אנחנו עושים הכל כדי להביא את התקציב הכי טוב שאפשר. אני אלחם על הממשלה הזו, גם אם נצטרך לבלוע רוק. הממשלה הזו חשובה מידי כדי למשוך לכול מיני קצוות. זו ממשלת ימין שאנחנו שותפים לה".