טראמפ
צילום: רויטרס

מתגעגע לצייץ: טראמפ בעתירה נגד טוויטר

הנשיא לשעבר דורש לחייב את הרשת החברתית לפתוח מחדש את חשבונו. טוויטר סגרה לצמיתות את חשבונו של טראמפ בתחילת השנה בשל "חשש מהסתה לאלימות", בעקבות הסתערות תומכיו על בניין הקונגרס
מערכת כאן חדשות
03 באוקטובר 2021
05:22

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ עתר הלילה (ראשון) לבית משפט פדרלי בפלורידה בדרישה לחייב את טוויטר לפתוח מחדש את חשבונו. הרשת החברתית סגרה לצמיתות את חשבונו של טראמפ בתחילת השנה בעקבות הסתערות תומכיו על בניין הקונגרס.

בהודעה שפרסמה החברה אז נכתב: "אחרי בחינה מדוקדקת של דבריו של הנשיא ברשת החברתית וההקשר סביבם, הוחלט להשעות את החשבון לצמיתות בשל הסיכון לאלימות". עוד הדגישו בטוויטר: "הבהרנו במשך שנים כי חשבונות בכירים אינם יכולים להיות מעל החוקים של החברה".

לטענת עורכי דינו של טראמפ, סגירת החשבון היא הפרה של התיקון הראשון לחוקה, המעגן את חופש הביטוי של הנשיא לשעבר. בטוויטר טרם הגיבו על העתירה של טראמפ.

אחד ממאפייניה הבולטים של כהונת טראמפ היה השימוש האינטנסיבי שלו בטוויטר. הציוצים שלו עוררו סערות ומחלוקות שהגיעו גם לבכירי טוויטר. בחודש נובמבר, עם פרסום המדגמים הראשונים בבחירות לנשיאות ארצות הברית, טוויטר סימנה לפחות 12 ציוצים של טראמפ ככאלה שמכילים מידע שגוי לגבי הבחירות. ובם ככולם מכריזים על ניצחונו של הנשיא או במדינות מסויימות בלבד, ועל הניסיונות של המפלגה הדמוקרטית לגנוב את הבחירות באמצעות זיוף קולות.