תו ירוק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר העדכון: קשיים בהוצאת התו הירוק החדש

משתמשים רבים שביקשו לעדכן את התו הירוק נתקלו בקשיים ובהודעה שאומרת כי שירותי הנפקת התעודות נמצאים בעבודות תחזוקה. משרד הבריאות: ניתן להשתמש בימים הקרובים גם בתו הירוק הקודם
דקלה אהרן-שפרן
03 באוקטובר 2021
07:30
עודכן ב 08:05

בבוקר שבו נדרשים אזרחי ישראל לעדכן את התו הירוק נרשמות תקלות רבות באתר משרד הבריאות שדרכו מונפק המסמך. באתר הרמזור של המשרד שבאמצעותו מפיקים את תעודות התו הירוק - מוצגת בשעה זו (ראשון) הודעת שגיאה.

חלק מהמשתמשים מדווחים שאפליקציית הרמזור מציגה הודעה הקוראת לעדכן את גרסת היישומון המותקן אצלם, אולם עדכון שכזה אינו זמין להורדה. רבים שניסו לאשר את התו החדש נתקלו בהודעת שגיאה באתר האומרת כי כל שירותי הנפקת התעודות נמצאים בעבודות תחזוקה וכי בקרוב תחודש באתר האפשרות להוציא תו חדש. במשרד הבריאות עדכנו בעקבות התקלות כי אפשר יהיה להשתמש בימים הקרובים גם בתו הירוק הקודם.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש התייחס הבוקר למגמת הירידה בתחלואה וציין כי משרדו לא ידרוש מקבינט הקורונה, שצפוי להתכנס הערב, החמרה בהגבלות הקורונה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר פרופסור אש כי אם יצליח בשבועיים הבאים הניסוי במערכת החינוך, תסתיים המדיניות הגורפת של בידוד התלמידים.

האזינו לריאיון עם פרופסור נחמן אש

מספר החולים במצב קשה עלה אתמול באחד ל-588. אחוז הנבדקים שנמצאו מאומתים לקורונה עמד אתמול על 2.76%. מספר המחוסנים במנה השלישית עלה בסוף השבוע ל-3,472,304. 

מנכ"ל משרד הבריאות הוסיף כי בעזרת התרופות לטיפול בקורונה, תהפוך המחלה לכזו שאפשר לחיות עמה, בלי לנקוט צעדים של הגבלות קשות, כפי שהיה עד כה. "התרופות מקטינות את הסיכון לתחלואה קשה", הסביר מנכ"ל משרד הבריאות.

פרופסור ערן סגל, המייעץ לקבינט הקורונה, צופה כי בסוף חודש אוקטובר יהיו בישראל 400-200 חולים שמצבם קשה. סגל אומר כי ניכרת התחזקות של מגמת הבלימה וכי יש ירידות בכל המדדים, כולל חולים שמצבם קשה ומקדם ההדבקה עומד על 0.74 – אם כי ייתכן שהערך האמיתי מעט גבוה יותר. משמעות הדבר היא שהמגיפה מתכווצות. סגל אמר כי המודלים של הצוות שלו צופים כי במהלך חודש אוקטובר למרות פתיחת שנת הלימודים הירידה תימשך בעקבות שיעור המתחסנים הגבוה.