זירת התאונה ברמלה
צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום נגד נהג הכבאית שגרם למות בת 3 ברמלה

עמית כהן בן ה-34 ממודיעין מואשם בגרימת מוות ברשלנות ונהיגה בשכרות שהובילו למות הפעוטה פנינה משה. לפי כתב האישום, הוא נהג בכבאית בזמן נהיגה מבצעית, נכנס לצומת עם רכבים ברמזור אדום בניגוד לנהלים - והתנגש בעוצמה ברכב פרטי בו ישבו פנינה ואימה, שנפצעה קל
איתי שיקמן
03 באוקטובר 2021
16:34

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד נהג הכבאית עמית כהן בגין גרימת מוות ברשלנות ונהיגה בשכרות, שהובילה למותה של הפעוטה בת ה-3 פנינה משה ברמלה לפני כשלושה חודשים.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט לתעבורה מרכז, הנאשם כהן, תושב מודיעין בן 43, נהג ברכב כבאית בנסיעה שהוגדרה "מבצעית" במסגרת עבודתו, כשהוא שיכור ובדמו מצויים חומרים אסורים. כהן נהג ברחבי העיר רמלה כשאורות הכבאית מהבהבים ומופעלת סירנה.

בשלב מסוים במהלך נסיעתו נכנס הנאשם לצומת, כאשר הצומת אינו פנוי והרמזור בכיוון נסיעתו אדום - בניגוד לנהלי כיבוי והצלה. כתוצאה מכך, התנגש הנאשם עם הכבאית בעוצמה ברכב פרטי, בו נסעו אם ובתה הפעוטה. מעוצמת ההתנגשות, נפצעה האם באורח קל, ואילו הפעוטה פנינה סבלה מחבלת ראש. היא הובהלה באמבולנס לבית החולים תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נפטרה.

בכתב האישום הודגש כי בדמו של כהן נמצאו אלכוהול מעבר לכמות המותרת וכן שיירי חומרים אסורים. לאחר התאונה הטרגנית סיפרו הוריה של פנינה בשיחה עם כאן חדשות כי הם מתקשים לעכל את האסון שפקד אותם. "יש לי פלאשים של כל התמונות של האירוע, זה לא עוזב", אמרה האם, שחוותה את התאונה יחד עם ביתה. 

"הכי אהבה לחבק את אבא", פנינה משה בת ה-3 (צילום: באדיבות המשפחה)

משירות כבאות והצלה נמסר כי רב טפסר דדי שמחי היחה כי כהן לא ישוב לתפקידו עד סיום ההליכים המתחייבים: "ננקוט במדיניות של אפס סובלנות כנגד חריגות מנורמות מקצועיות מבצעיות, ערכים ופקודות".

תגיות:
תאונות