אבו מאזן בפגישה עם השרים הורוביץ ופריג'
-

לפני הפגישה עם הורוביץ ופריג': אבו מאזן התקשר לנחם את משפחות המחבלים

ראש הרשות הפלסטינית טלפן לאביה של המחבלת שניסתה לדקור שוטרים בעיר העתיקה בירושלים, ולמשפחת המחבל מהג'יהאד האסלאמי שחוסל בכפר בורקין • הורוביץ לאחר הפגישה עם יו"ר הרשות: יש לנו משימה בממשלה - לשמור על פתרון שתי המדינות
גל ברגר
03 באוקטובר 2021
20:38
עודכן ב 22:52

לפני פגישותיו עם שרי מרצ, בהם ניצן הורוביץ ועיסאווי פריג', ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן טלפן הערב (ראשון) לאביה של המחבלת, שנורתה ונהרגה ביום חמישי בבוקר לאחר שניסתה לדקור שוטרים בעיר העתיקה בירושלים.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופא נמסר כי אבו מאזן התקשר לנחם את האב וייחל לכך שאללה יחסה עליה ברחמיו וישכן אותה בגן העדן. המחבלת איסראא ח'יזימייה, תושבת הכפר קבטיה מאזור ג'נין, בת 30 ואם לארבעה. אבו מאזן גם טלפן הערב לאביו של המחבל מהג'יהאד האסלאמי (עלאא זיוד בן 22) שנהרג מוקדם יותר באותו היום מירי של צה"ל ומשמר הגבול בכפר בורקין באזור ג'נין.

מופע של איש אחד | האזינו לעוד יום

בסיום הפגישה בלשכתו של אבו מאזן במוקטעה ברמאללה, פרסמו הצדדים הודעות לתקשורת. השר הורוביץ אמר: "למרצ יש משימה בתוך הממשלה - לשמור על פתרון שתי המדינות בחיים. לא לתת לו להיעלם, ולא לחבל בסיכוי להגיע אליו בעתיד, כי אין אף פתרון אחר. אנחנו מאמינים שאין מקום לצעדים חד צדדיים שיפגעו בסיכוי ליישם את פתרון שתי המדינות". השר פריג' אמר: "אנחנו כאן כדי לקדם את פתרון שתי המדינות. להגיד שאתם הפרטנר שלנו".

אבו מאזן אמר בסיום הפגישה: "עלינו להתחיל וליייצר צעדים בוני אמון, להוכיח שאנחנו מתכוונים לעשות שלום, ולאפשר לי לשמור על התקווה של העם הפלסטיני. אני מזמין את כל שרי הממשלה החדשה להגיע לכאן. לא חייבים להסכים, צריך לדבר".

הבוקר, סגן השר אביר קארה מימינה מתח ביקורת בקבוצת וואטסאפ של פעילי ימינה על ביקורו של שר הבריאות היום אצל ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. "התו הירוק קרס אבל לשר הבריאות לא דחוף לטפל בזה, יותר דחוף לו לנסוע לארוחת ערב אצל ראש רשות הטרור ברמאללה", כתב קארה בקבוצה.

אתמול פריג' התייחס בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 לפגישת ראש מרצ ניצן הורוביץ עם אבו מאזן, ואמר שישתתף בה: "אני לא מבין את הפליאה. אנחנו עובדים מול הרשות. נכון שבממשלה הקיימת הסכמנו שלא נסכים בסוגייה הפלסטינית, אבל לא הסכמנו שלא להיפגש".

על האולטימטום שהציב אבו מאזן לישראל באו"ם אמר: "זו אמירה שנובעת מתסכול. לא אשפוט אותו על כך. הוא רוצה להיכנס להליך פוליטי ובצדק". לשאלה מה הטעם בפגישה אם לא מונע תהליך מדיני השיב: "עצם הפגישה היא מסר שיש אנשים שמאמינים בפתרון שתי המדינות. אלו השכנים, אי אפשר להתעלם".