פרופ' אריה לוין

הותר לפרסום: פרופ' אריה לוין הוא הרופא החשוד באונס מטופלת קטינה

הגסטרואנטרולוג עובד כמנהל יחידה בבית החולים וולפסון, ומומחה בטיפול בקרוהן וקוליטיס כיבית. בית החולים וולפסון בתגובה: "מזועזעים מהחשדות החמורים ובטוחים שתתקיים חקירה מקיפה וממצה"
דניאל אלעזר
04 באוקטובר 2021
14:14

הותר לפרסום: פרופ׳ אריה לוין בן ה-64 הוא הרופא הבכיר החשוד בעבירות מין במטופלות שלו. בין היתר הוא חשוד באונס מטופלת בת 14 במקרה שארע לפני כתשע שנים. פרופ׳ לוין הוא מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים במרכז הרפואי וולפסון. הוא נחשב למומחה בתחומו ומטפל במחלות קרוהן וקוליטיס כיבית.

העבירות התרחשו לפי החשד בתקופה שלפני שבע עד עשר שנים. הקורבנות באו מרקעים ומקומות שונים בארץ. חלק מהעבירות בוצעו בבתי חולים וחלקם בקליניקה הפרטית שברשות הרופא. הקורבן הראשון למעשיו סירבה לשתף את המשטרה בתחילה. אחרי כמה שיחות היא הסכימה לשתף במה שעברה ודרכה הגיעו לשאר הקורבנות. הקורבנות סיפרו בין השאר על הפחד והזמן שלקח להתלונן: "הוא היה בעבורנו כמו אלוהים", אמרו. החשוד טען בחקירתו כי המעשים המיוחסים לו היו קשורים לעבודתו. 

מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בתל אביב, מרים שלר, אמרה היום בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "בגלל המעמד של הרופא כמושא להערצה היה קשה להרבה מאוד אנשים להגיש תלונה ולהבין שהיה משהו לא בסדר בדברים שעשה. חיים הופקדו בידיו והוא ניצל באופן ציני ואכזרי".

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "אנחנו מזועזעים מהחשדות החמורים ובטוחים שתתקיים חקירה מקיפה וממצה. כמובן שנסייע לה ככל שנוכל. יש לציין כי בית החולים לא הכיר את החשדות עד היום. בית החולים מגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מינית בפרט, וכל התנהגות שאינה עומדת בסטנדרט האתי בכלל".