הסבב העולמי במים פתוחים
צילום: יניב כהן, באדיבות איגוד השחייה

לראשונה: ישראל תארח את הסבב העולמי במים פתוחים

התחרות תיערך באילת ב-10-12 בדצמבר וצפוייה למשוך את טובי השחיינים והשחייניות בעולם - בהם גם מדליסטים אולימפיים, כהכנה אחרונה שלהם לאליפות העולם באבו דאבי. גם נבחרת ישראל תיקח חלק בתחרות, כולל השחיין האולימפי בעל הישג השיא של מקום רביעי בטוקיו, מתן רודיטי ואלופת ישראל ואלופת העולם לשעבר אווה פביאן
יואב בורוביץ'
04 באוקטובר 2021
13:03

ישראל תארח לראשונה אי פעם את תחרות הסבב העולמי בשחייה במים פתוחים, שתיערך בעיר אילת. איגוד השחייה קיבל היום (שני) את האישור הרשמי מהאיגוד העולמי FINA והתחרות, שתיערך ב-12-10 בדצמבר, צפויה למשוך כמה מטובי השחייניות והשחיינים בעולם, בהם גם מדליסטים אולימפיים ועולמיים.

מועד התחרות אטרקטיבי במיוחד, שכן היא מהווה את תחרות ההכנה האחרונה לאליפות העולם באבו דאבי, ומכאן הכוונה של רבות מהנבחרות המובילות בענף להגיע במוכנות גבוהה לאילת. גם נבחרת ישראל תיקח חלק בתחרות, כולל השחיין האולימפי בעל הישג השיא של מקום רביעי בטוקיו, מתן רודיטי, וכן אלופת ישראל ואלופת העולם לשעבר אווה פביאן. התחרות תכלול את המשחה למרחק האולימפי של 10 ק"מ, כמו גם את המשחה ל-5 ק"מ וכן משחה שליחים מיקס.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה מסר: "אחרי שנים רבות שאנחנו מארחים את הסבב האירופי, אנו שמחים על ההזדמנות לארח כאן תחרות סבב עולמי ומודים ל-FINA על כך. גם בעיני העולם ישראל היא יעד אטרקטיבי לשחייה במים פתוחים והשחיינים יעידו כי אתר התחרות באילת הוא מהמשובחים שיש. אני בטוח שתהיה תחרות מרתקת וברמה גבוהה שרק תסייע למגמת התעצמות השחייה במים הפתוחים בארץ". 

תגיות:
אילת