מבצע הנקמה האיראני נחשף: ניסו להרוג ישראלים בתגובה לחיסול מדען הגרעין

המוסד הוא זה שהעביר את המידע על החוליה לגופי הביטחון בקפריסין
גילי כהן
04 באוקטובר 2021
19:54

מבצע הנקמה האיראני נחשף: פרטים חדשים שמפורסמים היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 חושפים כי ניסיון ההתנקשות בקפריסין תוכנן כנקמה על חיסול מחסן פחריזאדה, אבי תוכנית הגרעין הצבאית של איראן. הבוקר נחשף כי מספר אנשי עסקים ישראליים היוו מטרה לניסיון התנקשות בחייהם, שתווך על ידי איראן. 

התוכנית של איראן הייתה לתפוס כמה ישראלים ולהתנקש בחייהם. לא ברור אם הם ביקשו לפגוע בהם רק בשל היותם ישראלים או שסברו שהם קשורים לכוחות הביטחון הישראליים. כחלק מהיוזמה האיראנית הופעל שכיר חרב, אותו מתנקש אזרי שנעצר במדינה, וכן דמויות נוספות שעלו על עקבותיהם גם כן. המוסד הוא זה שהעביר את המידע על החוליה לגופי הביטחון בקפריסין.  

אתמול דווח בתקשורת הקפריסאית כי איש העסקים הישראלי טדי שגיא ניצל מניסיון חיסול באי. לשכתו של ראש הממשלה נפתלי בנט הבהירה כי שגיא לא היה יעד לחיסול, וכי מדובר באירוע טרור שכוון על ידי איראן, כנגד אנשי עסקים ישראלים המתגוררים בקפריסין.

על פי החשד - האיראנים השתמשו ברוצח שכיר: אזרח אזרי בן 39 בעל דרכון רוסי, שנתפס עם אקדח, משתיק קול, תעודת זהות מזויפת וכפפות. עוד דווח כי הוא מקושר למאפיה הרוסית וכי חצה את הגבול לקפריסין מהצד הטורקי. 

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס לתקרית הביטחונית היום בנאומו בפתיחת כנס החורף של הכנסת: "יש לנו אויבים והם לא נחים לרגע. איראן ממשיכה כל העת במאמצה לפגוע במדינת ישראל ובאזרחיה, גם בימים האחרונים בפעולה שסוכלה בקפריסין".

גם שר הביטחון בני גנץ התייחס לתקרית, בישיבת סיעה של כחול לבן, ואמר: "סוכלה עוד פעולה תוקפנית של איראן שכוונה נגד יעדים ישראליים בקפריסין. איראן ממשיכה להיות איום עולמי, אזורי וגם אתגר לישראל, ואנחנו נמשיך לפעול בכדי להגן על אזרחינו וביטחון מדינת ישראל בכל מקום ומול כל איום".