-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מספר החולים במצב קשה ירד מתחת ל-500

שיעור הבדיקות החיוביות הוא 2.7%, מקדם ההדבקה ממשיך במגמת ירידה מתונה ועומד על 0.74. יותר מ-50 אלף בני אדם חוסנו אתמול במנה שלישית • ממונה הקורונה פרופ' זרקא: שומרים על יכולות מתוך הבנה שהגל החמישי יגיע
נוב ראובני ודקלה אהרן שפרן
05 באוקטובר 2021
10:14
עודכן ב 18:57

מגמת הירידה בתחלואה נמשכת: מספר החולים במצב קשה ירד היום (שלישי) ל-489. אתמול אובחנו 3,186 נדבקים חדשים בנגיף, ושיעור הבדיקות החיוביות הוא 2.7%. מקדם ההדבקה ממשיך במגמת ירידה מתונה ועומד על 0.74. אתמול חוסנו במנה שלישית יותר מ-50 אלף בני אדם. 

ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא, אמר היום בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב כי הוא אופטימי מהירידה בתחלואה, אך יחד עם זאת הממשלה והמומחים נערכים להתפרצות נוספת של תחלואת קורונה. "אנחנו בדרך הנכונה ליציאה מהגל הרביעי, אך אנחנו שומרים על יכולות מתוך הבנה שהגל החמישי יגיע. העולם מלא בנגיף", אמר זרקא לקרן נוייבך והסביר: "יש הרבה מקומות שלא התחסנו בכלל ויש סכנה מווריאנט חדש שייכנס לישראל ואנחנו צריכים להיות ערוכים".

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר בכנס האגודה לזכויות החולה בתל אביב שהוא מקווה שתוספת התקציב למערכת הבריאות תאושר בתקציב, ותאפשר להתמודד עם משבר כוח האדם במערכת. עוד הוא ציין שמשרדו פועל להגדיל את מספר הסטודנטים לרפואה ולסיעוד בתוספת של מאות סטודנטים בשנה.