טדי שגיא

עורך הדין של החשוד בניסיון התנקשות בטדי שגיא: "לפעולות שלו אין קשר לטרור"

סנגורו של האזרח האזרי שנעצר בקפריסין בחשד למעורבות בניסיון ההתנקשות טוען שאין כלל ראיות המבססות את טענות משרד ראש הממשלה לפיהן מדובר בניסיון התנקשות איראני
עמיחי שטיין ואיציק זוארץ
05 באוקטובר 2021
20:44

עדכון 13.10: דיווח בקפריסין: נעצר חשוד נוסף במעורבות בניסיון החיסול של טדי שגיא

ניסיון ההתנקשות בטדי שגיא: עורך הדין וחבר הפרלמנט הקפריסאי קונסטנטינוס אפסטטיו, המייצג את האזרי שנעצר בקפריסין בחשד שנשלח על ידי האיראנים כדי להתנקש באיש העסקים הישראלים טדי שגיא, הכחיש הערב (שלישי) את החשדות בשיחה עם כאן חדשות. 

"הוא נעצר כי הוא נשא אקדח, אין אף עדות לכך או משהו שיכול לקשר אותו לטענה שהכוונה שלה הייתה להרוג ישראלים. זה לא מבוסס בכלל", אמר אפסטטיו בריאיון ששודר בחדשות הערב בכאן 11. "הלקוח שלי מכחיש מעורבות. לפעולות שלו אין קשר לטרור או לכוונה להרוג. המשטרה לא הזכירה כלל מידע שמבסס את ההאשמות של משרד ראש הממשלה".

פרטים שפורסמו אתמול בחדשות הערב חשפו כי ניסיון ההתנקשות בקפריסין תוכנן כנקמה על חיסול מחסן פחריזאדה, אבי תוכנית הגרעין הצבאית של איראן. אתמול בבוקר דווח כי מספר אנשי עסקים ישראליים היוו מטרה לניסיון התנקשות בחייהם, שתווך על ידי איראן. 

התוכנית של איראן הייתה לתפוס כמה ישראלים ולהתנקש בחייהם. לא ברור אם הם ביקשו לפגוע בהם רק בשל היותם ישראלים או שסברו שהם קשורים לכוחות הביטחון הישראליים. כחלק מהיוזמה האיראנית הופעל שכיר חרב, אותו מתנקש אזרי שנעצר במדינה, וכן דמויות נוספות שעלו על עקבותיהם גם כן. המוסד הוא זה שהעביר את המידע על החוליה לגופי הביטחון בקפריסין.