סעידיאן
מתוך עמוד הפייסבוק

שיפור נוסף במצבו של איציק סעידיאן: חזר לדבר עם משפחתו

בשבועיים האחרונים חל שיפור הדרגתי בהליך ההתאוששות של נכה צה"ל שהצית עצמו, אך בביה"ח מבהירים שמצבו הרפואי עדיין קשה • אחיו לכאן חדשות: "באים עשרות אנשים ביום שרוצים להגיד לו תודה"
נוב ראובני
05 באוקטובר 2021
21:05

בשבועיים האחרונים חל שיפור הדרגתי בהליך ההתאוששות של איציק סעידיאן. הוא נמצא בהכרה חלק ניכר מהזמן ומצליח לתקשר עם סביבתו, כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. עם זאת, בבית החולים שיבא בתל השומר מבהירים כי מצבו הרפואי עדיין קשה.

אבי סעידיאן, אח של איציק סיפר לכאן חדשות כי "הוא לאט לאט מתקדם, עדיין מוגדר בסכנת חיים,  אבל ברוך השם מתקדם ונלחם". על הכוח במעשה ההצתה של אחיו אמר אבי: "באים עשרות ומאות אנשים ביום שרוצים להגיד לו תודה, בזכותו כולם קיבלו את הזכויות שלהם, אלופים".

הזמר אביב גפן ביקר היום את סעידיאן במחלקת הכוויות שבה מאושפז. גפן סיפר שבמהלך הביקור אמר לו סעידיאן: ״אני מעריך אותך ומכבד אותך, אבל אתה לא הז׳אנר שלי״.

בכאן חדשות פורסם לראשונה לפני שבועיים על שיפור במצבו של סעידיאן, לוחם צה"ל שסבל מהלם קרב ונפצע אנושות כשהצית את עצמו לפני כחצי שנה מול אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה, במחאה על התנהלות המשרד בעניינו. 

הרופאים בבית החולים שיבא בתל השומר החלו להוריד את מינון תרופות ההרדמה של סעידיאן. זו הפעם הראשונה שהרופאים נוקטים בפעולה זו כדי להעיר אותו. התהליך צפוי לקחת כמה שבועות, אך כבר עכשיו איציק פקח את עיניו ובשלבים שונים של היום הוא נמצא בהכרה. משפחתו הראתה לו סרטונים של אחייניותיו שאליהן הוא הגיב. 

איציק סעידיאן, בן 26 מירושלים, סבל מפוסט טראומה בעקבות לחימה בסג’עייה שברצועת עזה במבצע צוק איתן. מאז שהצית את עצמו הוא מאושפז בבית החולים שיבא במצב קשה. משפחתו של סעידיאן שבה ומבקשת מהציבור להמשיך ולהתפלל למענו.