אלירן מלול בדיוני בית המשפט, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלירן מלול הורשע ברצח בנסיבות מחמירות של מיכל סלה

השופט אמר בהחלטתו: "תקוותנו כי ההכרעה תתרום למאבק באלימות נגד נשים" • בהתאם לרפורמה בחוק עבירות ההמתה צפוי שעל אלירן מלול יגזר מאסר עולם • אחותה של סלה: "מקווה שהמקרה יהיה לנגד עיני השופטים הבאים והרוצח הבא"
ורד פלמן
06 באוקטובר 2021
14:33
עודכן ב 15:37

רצח מיכל סלה: בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (רביעי) את אלירן מלול ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה לפני שנתיים בביתם בבית זית. בהתאם לרפורמה בחוק עבירות ההמתה צפוי שעל אלירן מלול יגזר מאסר עולם. לפי כתב האישום, מלול דקר את סלה 11 פעמים וגרר את גופתה, בזמן שבתם התינוקת שוהה בדירה. 


השופט אמר בהחלטתו: "דבר לא יחזיר את מי שאיננה עימנו עוד. תקוותנו כי ההכרעה תתרום למאבק באלימות נגד נשים". עורך דינו של מלול אמר שהוא בעד לפרסם את כל העדויות בתיק. מקרב משפחתה של מיכל וחבריה יש קריאות לעבר עורך הדין ובהן: "אפס, חצוף". 

אחותה של מיכל סלה, לילי בן עמי, אמרה אחרי הדיון בבית המשפט: "זו הייתה הרגשה של משהו משחרר, מיכל קיבלה צדק היום. הרוצח האכזרי קיבל את העונש האכזרי ביותר בעונש החוקים כמו שמגיע לו. מקווים שינמק בכלא ולא יצא לחופשות. מקווה שהמקרה יהיה לנגד עיני השופטים הבאים והרוצח הבא". 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר כי "בית מהשפט קיבל את עמדת הפרקליטות במלואה והרשיע את הנאשם בביצוע עבירת רצח בנסיבות מחמירות". בהמשך נכתב: "מיכל הייתה אישה צעירה, אם לתינוקת, שחייה נגדעו במקום בו הייתה צריכה להיות מוגנת ובטוחה. במעשיו הותיר הנאשם משפחה פצועה וחבולה אשר מתמודדת מדי יום עם השלכות המעשה שביצע. אנו מקווים שהכרעה זו, גם אם אינה מהווה נחמה, תוריד מהנטל שנושאת המשפחה על כתפיה". 

עו"ד עירוני שמייצג את מלול אמר בתגובה לבקשת הפיצויים המקסימליים באמצעות תסקיר של נפגעי העבירה: "היו פה עדויות אופי רבות ולתת להם שוב לתת את עמדתם זה להפוך את זה לעוד תקשורתי, בעיניי זה רק מבזה את ההליך הזה".