ועדת החקירה לאסון במירון

ינאי למנכ"ל משרד הדתות לשעבר: אתה בעל האחריות - לא המשטרה

חבר ועדת החקירה לאסון במירון מתח ביקורת על המנכ"ל לשעבר עודד פלוס שטען שהמשטרה היא האחראית על המקומות הקדושים
אמוץ שפירא
06 באוקטובר 2021
12:18

שידור חי מהוועדה:

ועדת החקירה הממלכתית לאסון במירון ממשיכה היום (רביעי) את דיוניה. הראשון שהעיד היום בפני ראש הוועדה השופטת בדימוס מרים נאור, הרב מרדכי קרליץ ואלוף במיל' שלמה ינאי הוא מנכ"ל משרד הדתות לשעבר, עודד פלוס. המנ"כל לשעבר טען שהמשטרה היא זו שאחראית למקומות הקדושים - וספג בשל כך ביקורת מחבר הוועדה ינאי.

ינאי הבהיר לפלוס כי האחריות עליו, וכבעל הסמכות עליו להפעיל את הגופים הרלוונטיים. "אתה בעל המאה, בעל הדעה והאחריות. להפוך את בעל היכולת לבעל האחריות יביא לכך שצה"ל והמשטרה ינהלו את המדינה", אמר ינאי לפלוס. 

אחרי פלוס יעידו יונתן אילן, ראש מדור ניתוח גאוגרפי ממחלקת האסטרטגיה באגף תכנון וארגון במשטרה, ורן סולביי מנתח מערכות אסטרטגיה ממחלקת האסטרטגיה באגף תכנון וארגון במשטרה. את הדיון יחתום הרב מתתיה שרים, החבר ב"ועדת החמישה".

אתמול העיד בפני הוועדה ראש המועצה האזורית מרום הגליל, עמית סופר. הוא נשאל לגבי תחומי אחריותו בוועדת נאור והסיר מעצמו אחריות על המתחם. השופטת נאור הטיחה בו: "מצדך שהיו לוקחים את מירון למקום אחר". בנוסף העיד נציג חסידות תולדות אהרון, צבי הלר. בדיון הוא אמר: "כל השנים עבדנו בשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה. אנחנו דוגמה לאיך צריך לציית לכול הוראות המשטרה והמהנדסים ואסור לוותר על קוצו של י'".

עד האסון הבא | האזינו להסכת עוד יום