אילן ישועה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורכת הדין של איריס אלוביץ' חוקרת את ישועה: "זלזלת בעיתונאים"

עורכת הדין מיכל רוזן עוזר מציגה ראיות לכך שישועה התערב בתכנים החדשותיים באתר וואלה
תמר אלמוג
06 באוקטובר 2021
10:57

בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשך היום (רביעי) עדותו של אילן ישועה, עד התביעה הראשון בתיקי האלפים. בדיון נחקר מנכ"ל אתר וואלה לשעבר על ידי עורכת הדין מיכל רוזן עוזר, פרקליטתה של איריס אלוביץ', רעייתו של שאול שהיה בעל השליטה בבזק ובאתר. זהו צפוי להיות הדין האחרון של חקירתו הנגדית ולאחריו תהיה חקירה חוזרת של הפרקליטות. 

בחקירה הוצגו לישועה תכתובות עם עורך האתר דאז ועם גופים שונים. זאת כדי להוכיח כי ישועה ניהל את האתר כשהוא טבול עם ידיו ורגליו מבחינה תוכנית ועריכתית, אמרה עורכת הדין רוזן עוזר. כנמו כן הוטח בישועה, כי בניגוד "לדבריו המתחסדים והיפים בעדויותיו", לשון הסניגורית, בזמן אמת הוא זלזל ואף השתמש במלים קשות כשדיבר על העיתונאים בוואלה, סביב חוסר ההבנה על הצורך המסחרי והשיווקי.

אתמול הפגינו מאות מתומכיו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מחוץ לבית המשפט המחוזי בירושלים. למקום באו, בין השאר, חברי הכנסת גלית דיסטל־אטבריאן ושלמה קרעי. בדיון נשאל ישועה לגבי התכתבויות בקבוצת הוואטסאפ ולגבי פגישה עם מו"ל "הארץ" עמוס שוקן. השופט בר-עם פנה לישועה: "אני מתחילת החקירה לא מצליח להבין מתי הדברים שכתבת לעצמך בפתקים הם אמת, מתי הם לא אמת. איך נדע על סמך הכתובים מתי אדוני חושב שהדברים שכתב לעצמו הם אמת, מתי הם לא אמת האם אדוני יכול לתת סימנים? סימנים ולא של מישהו אחר - איך אתה רואה את הדברים".

עוד על משפטו של בנימין נתניהו שנפתח ב-24.5.2020 בתיקי 1000,2000 ו-4000.