אל עתייקה, העיר רהט
צילום: הדס פרוש, פלאש90

המוזמן לדיון נגד אלימות בכנסת - אדם שנעצר בחשד לתקיפה אלימה, איומים והשתלטות על שטחי ציבור

אתמול נערך דיון בוועדה לביטחון הפנים על האלימות ביישובי הבדואים, אליו הוזמן סלימן אל עתייקה כנציג עיריית רהט. ראש הרשות להסדרת יישובי הבדואים, יאיר מעיין, התרגז על הזימון: "כל המתחם של המגרשים שהכשרנו ברהט עומד ריק כבר 10 שנים בגלל האיומים שלו"
אסף פוזיילוב
06 באוקטובר 2021
09:49

אדם שנעצר בעבר בחשד לאלימות - הוזמן לוועדת ביטחון הפנים: לדיון בכנסת בנושא הפשיעה בחברה הבדואית הוזמן אדם שנעצר בעבר בחשד לתקיפה אלימה, איומים והשתלטות על שטחי ציבור. הדיון התקיים אתמול בוועדה לביטחון הפנים, ואת עיריית רהט ייצג בדיון סלימן אל עתייקה שהוא וחלק מבניו נעצרו כמה פעמים על ידי המשטרה.

מאורעות תשפ"ב: ההזדמנות האחרונה להציל את הנגב | אסף פוזיילוב

במשך שנים אל עתייקה מוכר על ידי המדינה ככזה שמונע ממאות משפחות לעבור למגרשים שקנו ברהט. ראש הרשות להסדרת התיישבות הבדואים, יאיר מעיין, אמר לכאן חדשות: "לא יאומן שהכנסת מארחת עבריין ראשי ואלים שידבר נגד אלימות. האירוניה במיטבה. כל המתחם של המגרשים שהכשרנו ברהט עומד ריק כבר 10 שנים בגלל האיומים שלו, האיומים כוללים ירי על משפחות שניסו להתחיל את הבניה בחודשים האחרונים".

עתייקה אמר בתגובה: "אין איומים, אנשים השתכנעו שנפלו קורבן לרשות להסדרת התיישבות הבדואים. התיישבנו במקום במשך 70 שנה, עברנו בהסכמה לצד שני עד שיפתחו את הכביש שם כדי שנחזור לשטח שלנו. בזמן הזה מכרו את המגרשים שלנו שעלייהם ישבנו לאנשים אחרים. רוב המתחם בנו בו והוא מאוכלס. יש רק חלק נוסף קטן שהיה מיועד לנו בהסכמת העירייה ועליו".

 עתייקה אמר אתמול בכנסת כנציג עיריית רהט: "אנו נגד פשיעה מכל סוג, מגניבת סיגריות ועד רצח. היו עשרות מקרי רצח על רקע סכסוכי קרקעות. צריך לשבת יחד, חברי מועצות יהודיות וערבים, וגם המשטרה צריכה להיות מעורבת. רוצים שהנגב יהיה של כולם, יהודים וערבים, לשמור על עתיד הדור הבא".