מיכל סלה

אחותה של מיכל סלה: "חזרה לי האמונה בעולם"

ליאת סלה פריימן לכאן חדשות: "אלה היו שנתיים מטלטלות, מרגישה שנעשה צדק" • בית המשפט הרשיע את אלירן מלול ברצח בנסיבות מחמירות, וצפוי להיגזר עליו מאסר עולם
מערכת כאן חדשות
06 באוקטובר 2021
20:17

אחותה של מיכל סלה, ליאת סלה פריימן, הביעה היום (רביעי) שביעות רצון מההרשעה של אלירן מלול ברצח בנסיבות מחמירות של אחותה. "מרגישה שנעשה צדק ובסוף הטוב מנצח. חזרה לי האמונה בעולם", היא אמרה בריאיון לחדשות הערב בכאן 11. עוד סיפרה ליאת שהשנתיים האחרונות מאז הרצח של אחותה היו "מטלטלות ומלאות בעליות ומורדות. ביחד עם הכאב העצום הייתה המון צמיחה". 

"לא יודעת מה אגיד לבת של מיכל כשנתראה, אבל היום חזרה לי האמונה בעולם", אמרה ליאת. "מיכל יכולה לנוח על משכבה בשלום ולדעת שנעשה צדק, ולראות מה זה עושה לנו גם". היא הוסיפה: "הדבר הכי גדול שאני יכולה להגיד שלמדתי זו הקשבה לאינטואיציה ולקול הפנימי, גם שלי כאחות. לפעמים אנחנו אומרות שלא יכול להיות שזה יקרה לנו, אז לתת מקום לקול הזה, וגם לנשים שנמצאות במערכת בעייתית". 

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום את מלול ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה לפני כשנתיים בביתם ביישוב בית זית. בהתאם לרפורמה בחוק עבירות ההמתה, צפוי להיגזר עליו מאסר עולם. לפי כתב האישום, מלול דקר את סלה 11 פעמים וגרר את גופתה, בזמן שבתם התינוקת שהתה בדירה.  

השופט אמר בהחלטתו: "דבר לא יחזיר את מי שאיננה עימנו עוד. תקוותנו כי ההכרעה תתרום למאבק באלימות נגד נשים". עורך דינו של מלול אמר שהוא בעד פרסום כל העדויות בתיק. מקרב משפחתה של מיכל וחבריה נקראו קריאות לעבר עורך הדין ובהן: "אפס, חצוף". 

אחותה של מיכל סלה, לילי בן עמי, בטור מיוחד בכאן חדשות על תמרורי האזהרה שיכולים להציל חיים