-

תושבי חיפה - אתם לא לבד: החזירים השתלטו גם על רומא

האורחים החדשים בעיר הנצח הם כנראה תוצאה של משבר גדול יותר – שכבר עלה לראש העיר בכיסאה
בן יניב
09 באוקטובר 2021
07:37

תושבי חיפה, אתם לא לבד. גם ברחובות עיר הנצח - רומא, הפכו חזירי הבר למחזה נפוץ במיוחד. סרטונים של חזירי הבר הפכו לסנסציה ברשתות החברתיות, כאשר תושבי העיר תיעדו כיצד החזירים משוטטים חופשי בחצרות הבתים, מטיילים במעלה הרחוב, ואפילו חודרים לחנויות. בעלת חנות בעיר אף העידה שכשסגרה את חנות הנעליים שבבעלותה חיכו ברחוב 30 חזירי בר.

אבל האורחים החדשים הם כנראה תוצאה של משבר גדול יותר – רומא לא יודעת איך לטפל בפסולת שלה. הזנחת תשתיות, שביתות עובדים ומחסור באתרים לפיזור האשפה גורמים לתושבים להרגיש שהעיר פסקה לתפקד. כריסטיאנו ראימו, סופר תושב העיר, הסביר לחדשות כאן: "הרשות המחוזית אחראית להקמת מפעלים לעיבוד אשפה, והעירייה אחראית לאיסוף הזבל, והן זורקות אחריות זו על זו".

השבוע, כשתושבי העיר הלכו לבחור ראש או ראשת עיר חדשים, האשפה הגועה וחזירי הבר היו בראש מעייניהם - ומי שנתפסה כאחראית למצב היא ראשת העיר היוצאת, ווירג'יניה ראג'י. ראג'י, שהחזיקה בתפקידה חמש שנים, אמרה בעצרת הבחירות שהיא ראשת העיר "הפופולארית ביותר, לא רק באיטליה, אלא בין ראשי העיר הפופולריים ביותר בעולם" – אבל בבחירות היא לא רק הודחה מתפקידה, אלא גם הגיעה למקום האחרון.

ובינתיים, המצב בעיר כה גרוע שהתושבים לא מחכים לרשויות שיפתרו את הבעיה. הם החליטו לעשות את מה שהרשויות לא עושות, ומאות החלו להתנדב בניקוי השכונות.

תגיות:
איטליה