-

כאב הראש של מארק צוקרברג | עוד יום

יממה בדיוק אחרי שפייסבוק שותקה לחלוטין, על שלל הפלטפורמות שלה, בכירה לשעבר בחברה העידה לפני הסנאט האמריקני כי ענקית הטכנולוגיה מייצרת ביודעין נזקים לציבור משתמשיה – הכול כדי להרוויח עוד כסף. האם זה משבר שניתן לצאת ממנו?
עוד יום
07 באוקטובר 2021
07:27

ביום שני אחר הצהריים השתרר פתאום שקט. הודעות הוואטסאפ הפסיקו להגיע, הקבוצות דממו. פתחנו פייסבוק והפיד לא הצליח להיטען. בייאושנו מיהרנו לאינסטוש - נאדה. מת העולם. ואז התחילו החדשות המטרידות להגיע, באמצעים הפרימיטיביים האלה - רדיו ואתרי אינטרנט. השרתים של פייסבוק קרסו. כל הפלטפורמות של מארק צוקרברג הושבתו. וזה נמשך עוד ועוד ועוד.

האזינו לעוד יום עם אורן אהרוני

אנחנו תלויים בחברת פייסבוק שהיא מונופול בתחומה, ולאט לאט משתלטת על עוד ועוד תחומים בחיינו. לאירוע חריג של השבתה ממושכת יש לא מעט השלכות, את חלקן אנחנו עדיין לא מרגישים. וזו לא הדאגה היחידה של למארק צוקרברג על הראש -  יממה בדיוק אחרי שפייסבוק שותקה לחלוטין, העידה בכירה לשעבר בחברה לפני הסנאט האמריקני כי ענקית הטכנולוגיה מייצרת ביודעין נזקים לציבור משתמשיה – הכול כדי להרוויח עוד כסף. 

כדי להבין קצת יותר טוב עם מה מתמודדת פייסבוק בזמן האחרון ואם מדובר במשבר שניתן לצלוח, התארחו בפרק של עוד יום  ד"ר יובל דרור – חוקר תקשורת ומגיש הפודקאסט "עושים טכנולוגיה", וכתב הבידור ערן סויסה.