גיא שפירא בהארכת מעצר

הותר לפרסום: גיא שפירא חשוד ברצח אשתו רחל לפני כשבועיים וחצי

שפירא, תושב מעלה אדומים בן 49, חשוד שחנק למוות את אשתו אחרי שאמרה לו שהיא רוצה לעזוב אותו - וניסה להציג את מותה כהתאבדות. יומיים לאחר הרצח הוא נעצר בתום מרדף משטרתי וירה בעצמו לעיני השוטרים. בחקירתו הודה במעשה ומעצרו הוארך בשבוע
כרמל דנגור וורד פלמן
07 באוקטובר 2021
13:30

הותר לפרסום: גיא שפירא, תושב מעלה אדומים בן 49, חשוד ברצח אשתו רחל לפני כשבועיים וחצי. מהפרטים שפורסמו היום (חמישי) עולה ששפירא חשוד שחנק למוות את אשתו אחרי שאמרה לו על רצונה לעזוב אותו - ואז ניסה להציג את מותה כהתאבדות. נתיחה שלאחר המוות קבעה שרחל נהרגה מחניקה. מעצרו הוארך היום בשבוע.

החשוד ברצח הוא שהתקשר למד"א וסיפר כי מצא את אישתו באמבטיה. בנם של השניים, כבן 14, היה בבית הספר באותו הזמן. בתחילה כל הממצאים הצביעו על כך שמדובר בהתאבדות. שפירא סיפר לשוטרים שהגיעו לזירה כי יצא מהבית לקחת את בנו לבית הספר וכשחזר מצא את אישתו באמבטיה ללא רוח חיים. הוא חתם על אישור לנתיחת הגופה ובהמשך עלה בממצאים כי לא מדובר בהתאבדות. אז זימנה המשטרה את החשוד לחקירה והוא החל בבריחה.

יומיים אחרי הרצח שפירא נסע לדרום והשאיר אחריו מכתב התאבדות. המשטרה דלקה בעקבותיו וניידת שאיתרה אותו כרזה לו לעצור. שפירא לא עצר, ועלה עם מכוניתו על מחסום דוקרנים שהוצב על הכביש כדי לעצור אותו. לאחר שנעצר ירה בעצמו לעיני השוטרים ופונה לבית החולים סורוקה במצב קשה. במשך כמה ימים היה שפירא מחוסר הכרה. שפירא הודה בחקירתו ברצח, ושחזר אותו. חשוד גם בבידוי ראיות ושיבוש חקירה.

לרחל ולגיא שפירא יש ילד משותף בן 14 ולרחל בת נוספת מנישואים קודמים.