פרופ' אריה לוין

מעצרו של הרופא הבכיר החשוד באונס הוארך ב-6 ימים

המשטרה: לפני שש שנים הוא זומן לשיחת אזהרה • עדות אחת המטופלות: "השתן עלה לו לראש, הוא נתן לסטייה שלו להתבטא" • הפרופסור אריה לוין חשוד בביצוע עבירות מין במטופלות שלו - בהן אונס מטופלת בת 14 לפני תשע שנים
דניאל אלעזר
07 באוקטובר 2021
09:27
עודכן ב 11:02

מעצר הרופא הבכיר: מעצרו של פרופ' אריה לוין, הרופא הבכיר החשוד באונס ופגיעה מינית במטופלות שלו, הוארך הבוקר (חמישי) בשישה ימים. בדיון בהארכת מעצרו של לוין הבוקר, עדכן נציג המשטרה כי נוספו חמש תלונות נוספות נגד הפרופ׳ בחשד לעבירות של מעשים מגונים, שתיים מהן של קטינות. עד כה התקבלו 10 תלונות נגד לוין, בשתיים מהן הוא חשוד באונס. נציג המשטרה חשף כי בשנת 2015 זומן פרופ׳ לוין לשיחת אזהרה ונזיפה והוזהר מפני מעשיו. ״החשוד עצמו ניצל את תפקידו לביצוע עבירת מין תוך כדי ניצול תפקידו. מדובר בפרשיה רחבת היקף״, אמר נציג המשטרה בדיון.

לידי כאן חדשות הגיעה היום עדות חדשה של מטופלת נוספת שדיווחה על התנהגות מינית מצד הרופא הבכיר, פרופסור אריה לוין, בעת שנבדקה על ידו. ט׳ אמרה: ״הגסטרולוג היחיד מבין עשרות שהייתי אצלם כשמצבי היה ממש קשה שביקש ממני להוריד חזייה ובדק לי את הבטן".

ט' הוסיפה: "הייתה חוויה לא נעימה בכלל ועוד בעלי שהיה בחדר הצמוד לחדר הבדיקות דיבר איתי על זה אחרי ולא הבין באיזה קטע הוא ביקש את זה. לא חשבנו על זה הרבה אבל לא חזרתי אליו. מהר מאוד הבנו שמה שאני חוויתי זה כלום ביחס לבנות המסכנות האחרות. השתן עלה לו לראש והוא נתן לסטייה שלו להתבטא מתי שהיה יכול. אולי רופא טוב אבל גמר להן את החיים עם מה שעשה".

לוין הוא מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים במרכז הרפואי וולפסון. הוא נחשב למומחה בתחומו ומטפל במחלות קרוהן וקוליטיס כיבית. העבירות התרחשו לפי החשד בתקופה שלפני שבע עד עשר שנים. הקורבנות באו מרקעים ומקומות שונים בארץ. חלק מהעבירות בוצעו בבתי חולים וחלקן בקליניקה הפרטית שברשות הרופא. הקורבן הראשון למעשיו סירבה לשתף את המשטרה בתחילה, אך אחרי כמה שיחות היא הסכימה לשתף במה שעברה ודרכה הגיעו לשאר הקורבנות. המתלוננות סיפרו בין השאר על הפחד והזמן שלקח להן להגיש תלונה. "הוא היה עבורנו כמו אלוהים", אמרו. החשוד טען בחקירתו כי המעשים המיוחסים לו היו קשורים לעבודתו.