ניוקאסל יונייטד
צילום: אי.פי

דיווחים בבריטניה: ניוקאסל יונייטד תעבור לידי קבוצת משקיעים מסעודיה

העסקה בשווי 300 מיליון ליש"ט תתאפשר כפי הנראה לאחר סיום החרם הסעודי על ערוץ הספורט הקטרי המשדר בחצי האי. לפי הדיווח יורש העצר מוחמד בן סלמאן פעל מאחורי הקלעים לסגירת העסקה
בן יניב
07 באוקטובר 2021
13:09

ההשתלטות של קבוצת משקיעים סעודית על קבוצת הכדורגל ניוקאסל יונייטד מצפון אנגליה צפויה להיות מושלמת היום (חמישי). זאת, לאחר שסעודיה סיימו את הסכסוך עם רשת הספורט הקטרית Bein Sport שמחזיקה בזכויות השידור של הפריימרליג האנגלית במדינות ערב.

מקורות המעורבים במהלך הרכישה אמרו לדיילי מייל שהחרם בן ארבע השנים על ערוץ הטלוויזיה הקטרי המשדר בסעודיה, כמו גם חיסול כל שידורי הספורט הפירטיים בסעודיה, סוללים את הדרך להעברת ניוקאסל לידי אנשי עסקים מקרן ההשקעות הציבורית של הממלכה. עלות העסקה הצפויה עומד על 300 מיליון ליש"ט.

על פי הדיווחים, הפרמיירליג קיבלה ערובות לכך ששליטי סעודיה לא יהיו מעורבים ברכישת וניהול הקבוצה, עניין שבלם את הרכישה בתחילת 2020. עוד מתברר כי מי שעבד מאחורי הקלעים בשתדלנות עבור המהלך הוא יורש העצר, מוחמד בן סלמאן, שאף איים על ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, כי אי הוצאה לפועל של העסקה "עלול לפגוע ביחסי סעודיה-בריטניה".