קולט אביטל ושמעון פרס
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

קולט אביטל טוענת ששמעון פרס הטריד אותה מינית

בריאיון ל"הארץ" חברת הכנסת לשעבר מעידה על שתי תקריות משנות ה-80. באחת מהן היא מספרת כי בפגישה שהתקיימה עם פרס בלשכת ראש הממשלה, "הוא הצמיד אותי פתאום לדלת וניסה לנשק אותי. רעדו לי הרגליים כשיצאתי משם" • בשיחה עם כאן חדשות היא קראה: "כל מי שיש לה אומץ - שתספר את סיפורה"
זאב קם
07 באוקטובר 2021
14:48
עודכן ב 20:48

חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל טוענת בריאיון לעיתון "הארץ" כי נשיא המדינה וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס הטריד אותה מינית בשתי תקריות שונות בשנות ה-80. בריאיון לעיתונאי "הארץ" גידי וייץ קולט מעידה על פגישה שהתקיימה עם פרס בלשכת ראש הממשלה ב-1984, שבסופה "הוא הצמיד אותי פתאום לדלת וניסה לנשק אותי. רעדו לי הרגליים כשיצאתי משם, זה דחה אותי".

אביטל מספרת גם על ביקור דיפלומטי של פרס כמה שנים קודם לכן, בתפקידו כיו"ר האופוזיציה, בעת שהותה בשליחות בפריז, שבו הוזמנה לסעוד איתו ארוחת בוקר בחדר המלון שבו התאכסן. לפי אביטל, בכניסה לחדר היא גילתה שפרס המתין לה בפיג'מה ודחק בה לכיוון המיטה, והיא התנגדה ויצאה מהחדר. בתשובה לשאלה בריאיון מדוע לא חשפה את הדברים בזמן אמת, אמרה אביטל: "כי היו צוחקים עליי, מזלזלים בזה. אלה היו הנורמות".

בשיחה עם כאן חדשות לאחר פרסום הריאיון אמרה אביטל: "אשמח אם זה יגרום לנשים נוספות לספר את סיפורן, כל מי שיש לה אומץ - שתספר את סיפורה". חברת הכנסת לשעבר הוסיפה: "אני מקווה שזה שם את המסמר האחרון על הארון של הסיפור שכאילו היה לי רומן עם שמעון פרס, סיפור שהציק לי. אני מקווה שעכשיו יבינו ויפסיקו את הדיבורים על זה".

בראיון ל"הארץ" סיפרה אביטל כי לאחר שפרס תקף לכאורה בביקור בפריז, היא סיפרה על כך ליוסי ביילין, מזכיר הממשלה לשעבר ומי שנחשב לבן טיפוחיו של פרס. ביילין מצדו אמר על כך בשיחה עם כאן חדשות: "לא מכיר התנהגות כזו שלו ולא זוכר אירוע ספציפי שכזה".

משפחת פרס, מרכז פרס וגורמים בסביבתו סירבו להתייחס לריאיון שהעניקה אביטל.